Seslendirme

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Kullanım Sözleşmesi
Kullanım Sözleşmesi

Türkiye kanunları uyarınca kurulmuş ve İstanbul Ticaret Sicili'ne 305008-5 numarası ile kayıtlı, 0925098119400001 MERSİS numarası ile Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul adresinde faaliyet gösteren Voiser Teknoloji Limited Şirketi (bundan böyle “VOISER”, "Bizim" veya “Biz”), size (bundan böyle “Siz” veya “Üye”) internet erişimi olan cep telefonundaki mobil uygulama üzerinden, internet erişimi olan bilgisayarınızdan veya diğer bir cihazından aktarabileceğiniz metnin seslendirmesine olanak sağlayan kişiselleştirilmiş özelliklere sahip (bundan böyle “Hizmet”) bir hizmet sunmaktadır.

Hesap açarak, ücretsiz deneme sürümünü kullanarak ve/veya Voiser ile bir “MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE” belirtilen şekilde Bireysel Kullanım Lisansı ve/veya Ticari Kullanım Lisansı üyelik planı satın alarak, veya 3. kişiler tarafından veya doğrudan VOISER tarafından sağlanan özel promosyonlardan faydalanarak, VOISER mobil uygulamasını indirerek veya VOISER internet sitesine erişerek veya bunları kullanarak, VOISER’ın sağladığı eklenti hizmetleri veya ürünleri kullanarak veya VOSIER’in sağladığı metin seslendirme hizmetinin herhangi bir özelliğini veya işlevini kullanarak, VOISER Kullanım Koşullarını ve bu koşullara uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca bu suretle VOISER'ın, kişisel verilerinizi VOISER Gizlilik Politikası'na uygun olarak işleyeceğini onaylamış ve kabul etmiş bulunmaktasınız.

Bu Kullanım Koşulları, Hizmet'in hangi koşullarda tarafınıza sunulduğunu düzenler ve üzerinde önceden mutabık kalınan şart ve koşulların yerine geçer. Hizmet'e erişmek ve Hizmet'i kullanmak için bu şartları kabul etmeniz gerekmektedir. Bu şartları kabul ederek, buradaki herhangi bir hükme aykırı hareket etmeniz halinde, VOISER'in ön bildirimde bulunmaksızın her zaman bu sözleşmeyi feshedebileceğini veya Hizmet'e erişiminizi askıya alabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. Koşulları kabul etmemeniz halinde (aşağıda açıklandığı üzere) Hizmeti kullanmanız ve VOISER tarafından sağlanan herhangi bir İçerik'e erişmeniz veya bu İçerik'i kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak Hizmet'in temel nitelikleri, üyelik bedeli, ödeme şekli ve diğer tüm hususlarda bilgi sahibi olduğunuzu ve Size ön bilgilendirmenin yapılmış olduğunu kabul ve beyan etmektesiniz.

Bu Kullanım Koşulları, VOISER Gizlilik Politikası ve her türlü ek ve/veya tamamlayıcı şart ve koşullar bundan böyle birlikte "Şartlar" olarak anılacaktır.

Şartlar'ın yürürlükte bulunan güncel versiyonlarına VOISER'in internet sitesinden güncelleme tarihi ile beraber her zaman ulaşabilirsiniz.

1. Giriş

1.1. Hesap açarken VOISER'e kendiniz hakkınızda doğru bilgileri vermeli, doğru iletişim bilgileri ve geçerli bir ödeme yöntemi sağlamalısınız. Hizmet'e erişmek ve Hizmet'i kullanabilmek için bu bilgileri sağlamalı ve Şartlar'ı kabul etmeniz gerekmektedir. Şartlar'ı kabul etmemeniz halinde, Hizmet'i, işlevlerini ve fonksiyonlarını ya da Hizmet'te sunulan herhangi bir İçerik'i kullanamazsınız.

1.2. Şartları kabul etmek ve hesap oluşturmak veya VOISER ile bir üyelik planı oluşturmak için, en az on sekiz (18) yaşında olmak ve/veya başka şekilde Hizmet'in sunulduğu ülkenin kanunları uyarınca sözleşme yapma ehliyetine veya yetkisine sahip olmak gerekmektedir.

2. Hizmet

2.1. VOISER, bir Üye olarak Size, cep telefonunuz veya diğer internet erişimi olan cihazlarınız ile VOISER metin seslendirme uygulamasına bağlanarak metinleri aktarabileceğiniz ve/veya indirebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir dijital üyelik hizmeti sunar. Buna ek olarak, Hizmet, çeşitli seslendirme tercihlerini içerebilir. Hizmet, Size sunulan ve Sizin de kabul ettiğiniz bireysel kullanım lisansı ve/veya ticari kullanım lisansı üyelik planında belirtilen amaçlar için kullanılabilir.

2.2. Hizmet'i kullanabilmeniz için, VOISER'in teknik gerekliliklerine uyumlu internet erişimi olan bir cihaz veya VOISER uygulaması yüklenmiş platformlarından birini kullanmanız gerekmektedir. Hizmet, sadece VOISER tarafından kabul edilen ödeme yöntemlerine uygun olarak yapılabilir. VOISER, Hizmet'i kullanabilmeniz için gerekli olan teknik gerekliliklerde zaman zaman değişiklikler yapma, iş ortaklarını ve ödeme yöntemlerini değiştirme, bunlarda ekleme ve çıkarma yapma, önceden duyurmak şartıyla Üye’nin Hizmet’i kullanmasını engel olmayacak şekilde teknik iyileştirmeler yapmak için web sitesini veya VOISER uygulamasını bakıma alma haklarını saklı tutar. VOISER, Hizmet'i kullanımınızı sınırlayabilecek değişiklikleri e-posta yoluyla veya Hizmet üzerinden anlık bildirimler ile Size bildirmek konusunda azami çabayı sarf edecektir. VOISER, Size ön bildirimde bulunmaksızın, iş ortaklarında ve ödeme yöntemlerinde ekleme veya çıkarma yapma hakkını her zaman için saklı tutar.

3. Üyelik Planları

3.1. VOISER, kendi takdirine bağlı olarak, Hizmet'i farklı üyelik planları aracılığıyla sunma hakkını saklı tutar ve söz konusu üyelik planları mevcut üyelikleri ve Üye’lerin mevcut durumda sahip olduğu paketlerde değişiklik yaratmayacaktır.

3.2. VOISER, kendi takdirine bağlı olarak, yeni planlar eklemek, mevcut planları kaldırmak veya zaman zaman bu üyelik planlarının özelliklerini veya kapsamını değiştirme hakkını saklı tutar. Söz konusu değişikliğin mevcut bir üyelik planını, Üye'nin zararına olacak şekilde esaslı bir biçimde etkilediği halde, Üye'ye bilgi verilecek ve Kullanım Koşulları'nın 12. maddesi uyarınca Üye, Hizmet'i sonlandırma imkanına sahip olacaktır.

3.3. Bir üyelik planı kapsamında sunulan Hizmet satın alınan üyelik planının türüne bağlıdır ve ayrıca kabul ettiğiniz Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde detaylı olarak belirtilecektir.

3.4. Fiyatlar, seslendirmesini yapmak istediğiniz dile göre değişiklik gösterebilir. Üye, farklı diller arasında verilecek Hizmet’in farklı fiyatlandırma planına tabi olabileceğini kabul eder.

3.5. Mevcut üyelik planınıza ilişkin bilgilere VOISER internet sitesindeki hesabınız üzerinden (Kullanıcı adınızı ve şifrenizle VOISER hesabınıza giriş yaptıktan sonra "paketler" veya “hesabım” bölümünde giderek) ulaşabilirsiniz.

4. Bireysel Kullanım ve Ticari Kullanım Lisansları

4.1. Bireysel kullanım hakkı sağlayan lisanslardan birinin seçilmesi halinde; kişisel blog, bireysel Youtube kanalları, twitch, streaming servisleri, broadcast, medya servisleri, kişisel sosyal medya hesapları ve benzeri tüm bireysel kullanımlar için seslendirmeler oluşturabilirsiniz. Bu bireysel kullanım hakkı sağlayan lisans kapsamında VOISER metin seslendirme editörü kullanılarak elde edilecek seslendirmeler üzerinde VOISER’in bireysel kullanıma özel bir ticari hak iddiası olmayacağı gibi, VOISER bu seslendirmelerin 3. kişilere karşı doğurabileceği olumsuz sonuçlardan dolayı da sorumlu tutulamayacaktır.

4.2. Ticari Kullanım Hakkı sağlayan lisanslardan birinin seçilmesi halinde ise üye; reklam, tanıtım seslendirmeleri, film prodüksiyonu, websitesi, oyun, yazılım seslendirme gibi işlerle ilgili her türlü platformda kurumsal kullanımı kapsayacak şekilde bir ticari kullanım hakkına sahip olur.

Bu ticari kullanım hakkı sağlayan lisans kapsamında VOISER metin seslendirme editörü kullanılarak elde edilecek seslendirmeler üzerinde VOISER’in kurumsal kullanıma özel bir ticari hak iddiası olmayacağı gibi, VOISER bu seslendirmelerin 3. kişilere karşı doğurabileceği olumsuz sonuçlardan dolayı da sorumlu tutulamayacaktır.

5. Ücretsiz Deneme

5.1. Üyeliğiniz, Hizmet için bir ücretsiz deneme süresi (“Ücretsiz Deneme”) ile başlayabilir. Ücretsiz Deneme, Size bildirilen süre kadar devam eder. Ücretsiz Deneme, üyelere, aylık üyelik konusunda karar vermeden önce belirli bir süre boyunca Hizmet'i ücretsiz deneme imkânı sunmayı amaçlar.

5.2. Ücretsiz Deneme için kaydolduğunuzda, Ücretsiz Deneme süresi sonunda sizden hiçbir ücret tahsil edilmez.

5.3. Size bir Ücretsiz Deneme teklifi sunulduğunda VOISER, Size bu Ücretsiz Deneme imkânını sadece bir defalığına sunmak niyetindedir. Bu nedenle, herhangi türde bir Ücretsiz Deneme'yi bir kez başlatmış olan üye, Ücretsiz Deneme imkânından bir daha yararlanamaz. VOISER Hizmet’in kullanılmasında olası bir suiistimali engellemek amacı ile Ücretsiz Deneme elverişliliğine sınırlamalar getirebilir. VOISER, kendi serbest iradesine bağlı olarak, herhangi bir üyenin Ücretsiz Deneme imkânına elverişli olmadığına karar verir ise, Ücretsiz Deneme'yi kaldırabilir veya sonlandırabilir. Üye, Ücretsiz Deneme'yi diğer tekliflerle birleştiremez.

6. API Entegrasyonu:

6.1 Voiser API, Text to Speech (Seslendirme) ve Speech To Text (Deşifre) servislerini kendi ürün ve uygulamanıza entegre etmenize imkan sağlar.

6.2 Ödeme planınıza göre satın aldığınız Seslendirme karakteri veya deşifre saatlerinizi paketiniz üzerinden kullanabilir, veya kullanımlarınızın kullandıkça öde kapsamında ay sonu faturalandırılması ile kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.

6.3 Satın alınan Seslendirme ve Deşifre Paketleri'nde Kurumsal satın almalarda karakter/saatlerin kullanım süresi 1 yıldır. 1 Yılın sonunda kullanılmayan paketlerin kullanım süresi sonlanır. Bir sonraki yıla devretmez.

6.4 Seslendirme ve Deşifre dökümanyasyonun en güncel hali linktedir. https://docs.voiser.net/en/latest/

7. Ücretler ve Ödemeler

7.1. VOISER, üçüncü taraf ödeme servisleri hizmet sağlayıcıları ile işbirliği yapmaktadır. VOISER ürünlerinden birini satın almak için yapılacak tüm ödemeleriniz bu hizmetler üzerinden tahsil edilecektir. Havale ve EFT ile ödemelerde siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişi verildiği an itibarıyla değil, siparişe ilişkin ödemenin belirtilen hesaplara düşmesi ile başlar. 

7.2. Paket ücretleri VOISER websitesinde yer almaktadır. Paket ücretlerine Katma Değer Vergisi (KDV) ‘nin dahil olup olmaması fiyatların yanında açıkça belirtilmiştir. Ödemeler, kredi/banka kartından veya VOISER’in Size herhangi bir zamanda bildirebileceği diğer bir ödeme yöntemi (bununla sınırlı olmamak üzere uygulama içi ödemeler dahil) aracılığıyla yapılır. Kredi kartlarına ilişkin olarak, VOISER, Hizmet'in Size sunulduğu ülkede verilmeyen kredi kartlarını reddedebilir veya bloke edebilir.

7.3. Ödemede gecikmeniz veya temerrüde düşmeniz durumunda, VOISER, Hizmet'e erişiminizi dondurabilir veya engelleyebilir. Eğer bu durum gerçekleşirse, lütfen kullanıcı adı ve şifrenizle VOISER internet sitesinden giriş yapın ve VOISER hesabınızdaki Destek bölümüne giderek üyeliğinizi yeniden aktif hale getirme talebinde bulunun. Ödemede uzun süreli bir gecikme olması halinde VOISER sizden makul bir gecikme bedeli isteyebilecektir.

7.4. VOISER tarafından kesilecek faturalar, Üye’nin belirttiği adrese elektronik posta yolu ile iletilir. Üye’nin faturaya 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Eğer hatalı olarak Siz’den ücret tahsil edildi ise, bildiriminizin VOISER tarafından tebliğ alındığı günden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde bu ücret tarafınıza iade edilir.

8. Cayma Hakkı

8.1. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun esas alınarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15/1(ğ) maddesi uyarınca Hizmet elektronik ortamda anında teslim edilen gayri maddi mal sayılmaktadır. Bu doğrultuda, Hizmet Üyeliğiniz kapsamında cayma hakkına sahip değilsiniz.

9. Fikri Mülkiyet Hakları

9.1. Hizmet ve Hizmet'i oluşturan fikri haklar koruma altında olup bunlar Biz’e ve lisans verenlerimize aittir. Tarafımızdan açıkça yazılı olarak rıza gösterilmedikçe, Hizmet'in hiçbir unsuru veya içeriği, Şartlar dahilinde Siz’e sunulan Hizmet dışında farklı bir amaçla kullanılamaz. Hizmet dahilinde Siz’e sunulan metin seslendirme hizmeti kapsamında ortaya çıkacak içerik ve unsurlar ile Hizmet'in kendisine ilişkin olarak Siz’e hiçbir hak devredilmez veya herhangi bir sıfat bahşedilmez. Hiçbir şekilde, salt Hizmet'i kullanıyor olmanız sebebiyle, Siz’e satın alınan paket içeriği dışında bir alt lisanslama yapıldığı veya 3. kişilere devretme gibi tasarruf hakkı verildiği anlamında yorumlanamaz.

9.2. Oluşturulan ses dosyaları 3. kişilerin fikri mülkiyet haklarına zarar getirecek şekilde oluşturulamaz veya kullanılamaz. Üye’ler tarafından, Hizmet’in 3. kişilerin fikri mülkiyet haklarına zarar verecek şekilde kullanılması halinde, VOISER, mevcut üyeliği sonlandırma hakkına sahip olur. VOISER, Üye’lerin oluşturacağı ses dosyaları ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk kabul etmez. VOISER, Üye’ler tarafından oluşturulan bu ses dosyalarının içeriği ile ilgili olarak sorumlu tutulması halinde, ihlali yapan ÜYE’ye rücu etme hakkını saklı tutar.

9.3. VOISER, seslendirme sonucu ortaya çıkan ses dosyasının Üye’ler tarafından sosyal medya platformlarına konan, gösterilen, buralarda dağıtılan ve yüklenen içerik sebebiyle meydana gelen doğrudan veya dolaylı zararlardan, ihmal, kusur, sözleşme ihlali, kişilik haklarına saldırı, telif ve diğer fikri hakların ihlali nedeniyle oluşan her türkü kayıplardan dolayı hiçbir şekilde sorumluluk taşımaz. 

10. İçerik ve Yazılım Lisansı

10.1. Hizmet İçerik'i, zaman zaman ve Hizmet'in sunulduğu farklı ülke ve bölgeler arasında farklılık gösterebilir. İçerik, Hizmet'e eriştiğinizde bulunduğunuz yere bağlı olarak da değişebilir. VOISER, Hizmet'in veya Hizmet aracılığıyla erişilebilen içeriğin, ikamet ettiğiniz ülke dışında başka bir ülkede de bulunduğuna ilişkin bir taahhütte bulunmaz.

10.2. Tarafımıza lisanslı olan Hizmet yazılımını kullanma hakkı, Siz’e satın aldığınız paket kapsamıyla sınırlı olarak, sadece Siz’e münhasır olmayacak, Siz tarafından 3. kişilere devredilemeyecek ve gerektiğinde madde 8 kapsamında geri alınabilecek şekilde VOISER tarafından verilmektedir.

10.3 Üye, VOISER’in açık veya yazılı onayı olmadan yazılı veya sözlü, radyo, televizyon, internet sitesi ve benzeri her türlü mecrada yapacağı ilan ve reklamlarında VOISER’a ait unvan, marka ve logoları kullanmayacağını aksi takdirde VOISER’in uğradığı veya uğramış olacağı her türlü zararı tanzimle yükümlü olduğunu bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 

11. Süre ve Fesih

11.1. VOISER'da üyeliğiniz ve aboneliğiniz websitesi üzerinde hesap oluşturduktan sonra başlar.

11.2. Üyeliğinizi veya aboneliğinizi sonlandırmak için, VOISER’ın bilgi@voiser.net elektronik posta adresine VOISER’a kayıtlı elektronik posta adresinizden göndereceğiniz bir e-posta ile veya VOISER hesabınıza giriş yaptıktan sonra destek bölümünden bildirerek feshetmeniz mümkündür.

11.3. Bu Kullanım Şartnamesinde, Sizin (veya Hizmet'e erişmesine izin verdiğiniz kişilerin) Şartlar'ı veya yürürlükteki yasaları, kuralları veya düzenlemeleri ihlal ettiğinize dair VOISER’in şüphesi varsa, VOISER, Hizmet'i kullanımınızı sona erdirme veya sınırlama hakkına sahiptir.

12. VOISER'in hakları ve yükümlülükleri

12.1. Verilen Hizmet'in bir parçası olarak, VOISER, e-mail, telefon, SMS, MMS yolu ile ya da doğrudan Hizmet üzerinden Siz’e ulaşarak, Hizmet'in işlevleri (kredi kartı son kullanım tarihine ilişkin hatırlatmalar yapmak dahil) ve İçerik'i hakkında bilgilendirme yapabilir. Uygulanabildiği ölçüde ve sizinle iletişim kurulmasını reddetmediğiniz sürece, VOISER ayrıca e-mail, telefon, SMS, MMS yolu ile ya da doğrudan Hizmet üzerinden Size ulaşarak, promosyonlar veya Hizmet ile ilgili benzeri faaliyet, ürünler ve etkinlikler hakkında bilgilendirme yapabilir.

12.2. VOISER ve Üye arasındaki tüm iletişim, VOISERl’in Gizlilik Politikası’na uygun olarak yürütülür.

12.3.VOISER, mobil iletişim hatlarında veya internet servis sağlayıcıların hizmetlerinde yaşanabilecek kesintilerden sorumlu değildir.

12.4. Hizmet, haftanın 7 (yedi) günü kesintisiz olarak verilir. Ancak, VOISER, Hizmet'in her zaman kesintisiz ve hatasız sürdürülebileceği garantisi vermez. Hizmet'i etkileyen aksaklık veya kesintiler meydana geldiğinde, VOISER’e bunları düzeltme olanağı verilir ve bunlar sözleşmenin, yani Şartlar'ın ihlali sayılmaz. Aynı şekilde, VOISER, makul sebeplerle, mesela, bakım ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde Hizmet'i durdurabilir.

12.5. VOISER, internet kesintisi, hız düşüklüğü veya Üye'nin kullanmakta olduğu internet hizmetindeki diğer aksaklıklardan dolayı Hizmet'in sunumunda yaşanan hata ve kesintilerden sorumlu olmayacaktır. Ayrıca VOISER, makul bir çerçevede, kendi kontrolü dışında sayılan tabii afet, savaş, terör olayları, hükümet kısıtlamaları, grev, lokavt, işçi kıtlığı, ticari ihtilaf, yangın, patlama, sel veya diğer doğal olaylar ya da herhangi diğer bir mücbir sebepten dolayı Hizmet'i işbu Şartlar kapsamında gereği gibi sunamamaktan dolayı sorumlu tutulamaz.

12.6. VOISER, Şartlar çerçevesinde sahip olduğu hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü taraflara devredebilir. VOISER, yine, bu Şartlar çerçevesindeki yükümlülüklerini, atayacağı yükleniciler aracılığı ile de yerine getirebilir. Kişisel verilerinizin işlenmesini etkileyebilecek bu tür değişikliklerin vukuunda, VOISER Gizlilik Politikası’na göre hareket edilir.

12.7. VOISER, kendi takdirine bağlı olarak, Şartlar'da değişiklik yapabilir. VOISER'in Şartlar'da sizi olumsuz etkileyecek esaslı değişiklikler yaptığı durumda, bu durum, değişikliklerin yürürlüğe girmesinden en az otuz (30) gün önce, Hizmet üzerinden bildirimde bulunularak, e-posta, SMS veya Hizmet vasıtasıyla anlık bildirim yollanılarak Siz’e duyurulur. Değişikliklere ilişkin olarak bazı hallerde açık rızanızı isteyeceğiz, bazı hallerde ise Sizi önceden bilgilendireceğiz ve Hizmet'i kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu sebeple bizden gelen bildirim veya mesajları dikkatlice okumanız önem arz etmektedir. Şartlar'da yapılan güncellemeler ve değişiklikler nedeniyle Hizmet'i kullanmayı bırakmak istediğiniz halde, madde 12'de öngörülen talimatlara uyarak üyeliğinizi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

13. Üyenin hak ve yükümlülükleri

13.1. Yürürlükte bulunan ek koşullarda aksi belirtilmedikçe, Üye, sadece paketi kapsamında kendine tanınan imkanlardan faydalanabilir. Hesap bilgileriniz (giriş bilgileri dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla) kişiseldir ve başkaları ile paylaşılamaz.

13.2. Üye, Hizmet’in 3. Kişilerin fikri sinai haklarına, kişilik haklarına zarar verecek şekilde kullanamaz.

13.3. Hizmet'e erişiminizin ve Hizmet kullanımınızın Şartlar'a uygun olduğunu onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hesabınız üzerinden Hizmet'e erişime izin verdiğiniz herkesin Hizmet'i Şartlar'a uygun olarak kullandığını da kabul etmektesiniz. Herhangi bir kullanıcının Hizmet'e erişimine Şartlar'a uygun olarak yalnızca Siz izin verebilirsiniz.

13.4.Üye olurken verdiğiniz bilgiler ile VOISER’e bildirdiğiniz, e-posta adresiniz de dahil, tüm kişisel bilgilerinizin doğruluğundan sorumlusunuz. Vermiş olduğu bilgilerde, özellikle de e-mail adresinizde, sonradan meydana gelen değişiklikleri de VOISER’e bildirmekle sorumlusunuz. VOISER’in bildirmiş olduğunuz e-posta adresine göndereceği elektronik postaları, gönderimi takip eden 2 (iki) gün içerisinde almış olduğunuz kabul edilir.

13.4. Üyelik hesabınızın kontrolünden sorumlu olup, Hizmet'e uygunsuz erişime müsaade etmemek ve Hizmet'e Üyeliğiniz devam ettiği sürece şifrenizi ve kişiye özel detaylarınızı kimse ile paylaşmamakla sorumlusunuz.

13.5. Üyeler, Hizmet kullanarak oluşturulacak ses dosyalarındaki metinde fikri hakları başkalarına ait malzemeler paylaşmamak ve küçük düşürücü, cinsel suistimal ifade veya davet eden, nefret söylemi içeren ya da diğer bir şekilde hukuka aykırılık içeren paylaşımlarda bulunmamak zorundadır.

13.6. Üye, Hizmet'i herhangi bir şekilde kesintiye uğratacak, zarar görmesine veya diğer türlü aksamasına sebep olacak şekilde kullanmamakla yükümlüdür. Hizmet'i, internet sitemizi, VOISER uygulamasını kendi cihazlarınızda sadece uygun ve hukuki amaçlar doğrultusunda kullanmak zorundasınız. Aynı şekilde, web sitesini sahtecilik amacıyla veya hukuka aykırı diğer bir amaçla bağlantılı olarak kullanmamak; web sitesine tarafınıza ait olmayan, illegal, saldırgan (müstehcen, ırkçı, nefret söylemi, fiziki şiddet dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere), yanıltıcı, suistimal edici, kabul edilemez, taciz edici, iftira ve hakaret içeren, müstehcen, pornografik ve fikri hakları, markaları, gizlilik yükümlülüklerini, özel hayatı ya da kişiye özel hak ve bilgileri ihlal eden veya diğer bir şekilde üçüncü kişilere zarar veren malzemeyi göndermemek, kullanmamak ve tekrar kullanmaya çalışmamakla sorumlusunuz.

13.7. Hizmet'te, veya bazı kısımlarında, yanlışlık veya aksaklıklar bulmanız halinde, Voiser.net adresinden erişebileceğiniz hesabınız içerisindeki “Destek” panelinden veya bilgi@voiser.net aracılığı ile Bizim'le temasa geçmenizi veya diğer bir vasıtayla VOISER’i bilgilendirmenizi ya da şikâyetinizi iletmenizi önemle bildiririz.

13.8. Hizmet'in VOISER'a atfedilebilir bir nedenden dolayı Şartlar'a uygun şekilde sunulmaması halinde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 15. maddesinde yer alan haklarınızı kullanabilirsiniz.

14. Sözleşme tarafı

14.1. Hizmet, Şartlar çerçevesinde, İstanbul Ticaret Sicili'ne 305008-5 numarası ile kayıtlı, 0925098119400001 MERSİS numarası ile Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul adresinde mukim olan Türkiye'de kurulu VOISER TEKNOLOJİ LTD. ŞTİ. tarafından sağlanır ve Size sunulur. Bizimle veya müşteri hizmetleri departmanımızla irtibata geçmek için bilgi@voiser.net adresine e-posta gönderebilirsiniz.

15. Muhtelif Hükümler

15.1. Şartlar, kanunlar ihtilafı kuralları saklı kalmak kaydıyla, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yorumlanır ve uygulanır. Ancak, başka bir ülkede yerleşik olmanız halinde, Şartlar, bulunduğunuz ülkenin emredici hukuk kurallarının Size tanıdığı tüketici haklarını sınırlamaz.

15.2. VOISER ve Üye arasında bir ihtilaf çıkması halinde, taraflar, öncelikle uzlaşma yoluyla ihtilafı gidermek için çaba göstereceklerdir. Tarafların uzlaşamaması halinde ise, ihtilaf, İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri tarafından çözümlenecektir. Üye ayrıca, Hizmet'in alındığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetleri veya tüketici mahkemesine başvurma hakkına sahiptir. 

15.3.Hizmet'ten veya Hizmet’in İçerik'inden veya Şartlar'dan memnun olmamanız halinde, sahip olduğunuz tek ve münhasır hak, Hizmet’e erişim ve kullanımınıza son vermenizdir.

15.4. Hizmet hakkında daha fazla bilgi almak için veya üyeliğiniz ya da Hizmet'in özelliklerine ilişkin desteğe ihtiyacınız olması halinde, lütfen Bizimle bilgi@voiser.net e-mail adresinden temasa geçiniz.

Son güncellenme tarihi: 17.10.2023

Ses Klonlama Sözleşmesi
Ses Klonlama Hizmetinin Kapsamı:

Voiser hizmetlerinin arasında özel teklifle sunulan ek Ses Klonlama hizmeti bulunmaktadır.

Ses klonlama, bir insan sesinin dijital bir kopyasını oluşturma, benzersiz özelliklerini, tonalitesini ve konuşma kalıplarını kopyalama işlemidir.

Voiser, klonlanmış sesleri Üyenin kullanımı için Voiser Studio'ya entegre edecektir.

Voiser, ses klonlama hizmetinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ses Klonlama hizmeti için süreç aşağıdaki adımlarda izlenmektedir.

Süreç:

1-Görüşme, Fiyat teklifi, Onayı
2-Hesap oluşturma, Kullanım amacı, Online Sözleşmeler, Sesli Beyan,
3-Fatura kesimi, Ödemenin yarısının alınması
4-Stüdyo tarihi belirlenmesi
5-Stüdyoda kayıtların alınması
6- Kayıtların post-production’u
7-Modelin Eğitilmesi
8-Teslim, Ödemenin tamamlanması

Ödeme Koşulları:

Ödeme koşulları Voiser tarafından belirlenecektir, Üye Voiser tarafından belirlenen ödeme yapısı ve koşullarına uymayı taahhüt eder.

Üyeler Voiser'in fiyat teklifi olarak ilettiği ücreti ödemeyi kabul eder. Ödemenin yarısı peşin, kalan bakiye ise hizmet tamamlandıktan sonra azami 7 iş günü içinde ödenecektir. Ödemelerin zamanında yapılmaması ek ücretlere veya hizmetlerin askıya alınmasına neden olabilir.

Ses Klonlama Hizmeti Kullanım Koşulları

Üyeye, klonlanmış sesleri hizmet kapsamında açıklanan amaçlar doğrultusunda kullanma hakkı verilir.

Üyelerin ses klonlarını etik ve yasal olarak kullanmaları beklenir. Voiser, herhangi bir kötüye kullanım, dolandırıcılık faaliyeti, hile veya saldırgan kullanımdan sorumlu değildir. Üyeler Voiser Studio hesaplarını korumalı ve ses kayıtlarına erişimi kontrol etmelidir.

1. Etik Hususlar:

Voiser'in ses klonlama hizmetinin kullanımı, yapay zeka ve ses içeriği oluşturma ile ilgili etik ilkelere ve yasal standartlara uygun olmalıdır. Üye, aldatıcı uygulamalar, dolandırıcılık, hile veya saldırgan kullanım dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir etik dışı, yasadışı veya zararlı faaliyette bulunmayacaktır.

2. Sorumlu Kullanım:

Üye, Voiser'in ses klonlama hizmeti kullanılarak oluşturulan ses içeriğinin tüm sorumluluğunu kabul eder. Buna klonlanmış seslerin kullanımı, içeriği ve dağıtımı da dahildir.

3. Hesap Güvenliği:

Üye, Voiser Studio hesabını korumak ve Voiser'in hizmeti kullanılarak klonlanan herhangi bir sese erişimi kontrol etmek için gerekli tüm önlemleri almayı kabul eder. Üye, hesapları üzerinden yürütülen tüm faaliyetlerden sorumludur ve yetkisiz erişimi derhal Voiser'e bildirmelidir.

4. Yasaklanmış Kullanımlar:

Voiser'in ses klonlama hizmetini kullanırken aşağıdaki faaliyetler kesinlikle yasaktır:

Herhangi bir yasadışı, hileli veya aldatıcı faaliyet. Klonlanmış sesleri, yanlış bilgi yaymak, nefret söylemi, taciz veya geçerli yasaları veya etik standartları ihlal eden herhangi bir içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere etik olmayan veya kötü niyetli amaçlar için kullanmak. Voiser'in veya hizmetlerinin itibarına zarar verebilecek herhangi bir eylemde bulunmak. Ses klonlama, telif hakkı veya fikri mülkiyet hakları ile ilgili herhangi bir yasa veya yönetmeliği ihlal etmek.

Bu Kullanım Şartlarına uyulmaması Voiser'in ses klonlama hizmetine erişimin tek taraflı ve herhangi bir iade ücreti olmaksızın sonlandırılmasına ve diğer yasal sonuçlara neden olabilir. Voiser bu şartların ihlaline karşı uygun önlemleri alma hakkını saklı tutar.

Üye, Voiser'in ses klonlama hizmetini sorumlu bir şekilde ve yürürlükteki tüm yasalara ve etik standartlara uygun olarak kullanmayı kabul eder.

Üye

Üyeler ses klonlama sürecine aktif olarak katılmalı, sağlanan metni belirlenen stüdyoda veya iletilen şartlara uygun şekilde talimat verildiği şekilde okumalıdır. Üyeler metni profesyonel şekilde seslendirip kayıt almalı, kayıtları belirtilen formatta teslim etmeli ve post prodüksiyonun Voiser'in standartlarına göre tamamlandığından emin olmalıdır.

Üye, stüdyoda talimat verildiği şekilde sağlanan metni okumak da dahil olmak üzere ses klonlama sürecine aktif olarak katılmayı kabul eder. Klonlanan seslerin kalitesi Üye, okuma kalitesine bağlıdır ve Voiser kötü okumanın neden olduğu tatmin edici olmayan sonuçlardan sorumlu değildir.

Üye, klonlanan seslerin içeriğinden, tonundan ve kullanımından tamamen sorumludur. Üye,, klonlanmış seslerin yasal ve etik standartlarla tutarlı bir şekilde ve yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Üye, ses klonlama sürecinin, ilgili teknolojilerin ve işbirliği sırasında Voiser tarafından paylaşılan her türlü bilginin gizliliğini korumayı kabul eder.

Voiser

Teknik Destek: Voiser, ses klonlama süreci boyunca Üye,teknik destek sunacak ve ortaya çıkabilecek teknik sorunları veya endişeleri ele alacaktır. Sesin en gerçekçi hale gelmesi için desteğini sunacaktır.

Bakım: Voiser, ses klonlama hizmetlerini sağlamak ve Üyenin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak için gerekli teknoloji ve altyapıyı sürdürecektir.

Teslimat ve Kabul: Voiser, klonlanmış sesleri üzerinde anlaşmaya varılan formatta ve zaman diliminde teslim edecektir. Üye, klonlanmış seslerin üzerinde anlaşılan kalite standartlarını karşılamaması durumunda makul revizyonlar talep edebilir.

Cayma Hakkı: Ses klonlama hizmetinin Voiser.net üzerinden sunulmasıyla birlikte ürün teslim edilmiş olarak kabul edilecektir. Sesin, sesi klonlanan kişinin sesine benziyor olması ve dinlendiğinde onu hatırlatması başarılı sonuç olarak kabul edilir. Ses klonlama hizmetine dair teklif ile birlikte daha önce klonlanan ses örnekleri iletilmektedir. Voiser bu şartlar ile teslim ettiği hizmete dair bir iade kabul etmez.

Taraflardan herhangi biri, fesih nedenini belirterek bu sözleşmeyi yazılı olarak feshedebilir. Fesih durumunda, Üye,ödenmemiş herhangi bir ödemeden sorumlu olmaya devam edecektir.

Fikri Mülkiyet: Klonlanmış seslerin ve ilgili fikri mülkiyetin sahipliği Üyenin klonlanmış sesleri amaçları doğrultusunda kullanma haklarına sahiptir. Bu kullanımlar Üyeye belirtilen yasal ve etik durumlar içinde kullanılmalıdır.

Ticari Elektronik İleti Onayı
TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ ONAYI

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 29417 sayılı Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik ve sair mevzuatlar kapsamında https://voiser.net olarak siz değerli kullanıcılarımızı ticari elektronik iletiler hakkında bilgilendirmek ve ticari elektronik ileti onayınızı alarak size daha iyi bir hizmet sunmak istemekteyiz.

Bilgilendirme Metni

Ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri ifade etmektedir. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Kullanıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı https://voiser.net/bilgilerimi-guncelle/ linkine girerek veya aşağıda paylaşılan şirket bilgilerimiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek her zaman ücretsiz bir şekilde reddedebilirsiniz.

Onay Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 29417 sayılı Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik ve sair mevzuatlar gereğince gerekli bilgilendirmenin tarafıma yapıldığını, işbu bilgilendirme ve onay metnini okuyup anladığımı ve bu şekilde alınan aşağıdaki beyanımın geçerli olduğunu kabul ediyorum. Web sayfanıza ait internet site kayıtları, üyelik kayıtları, dijital pazarlama ve çağrı merkezi, sosyal medya, organizatörler, tedarikçiler, iş ortakları ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığıyla, sözlü, yazılı veya elektronik ortam aracılığı ile; kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerimin; tamamen veya kısmen elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, değiştirilmesi, güncellenmesi, periyodik olarak kontrol edilmesi, yeniden düzenlenmesi, sınıflandırılması, işlendikleri amaç için gerekli olan ya da ilgili kanunda öngörülen süre kadar muhafaza edilmesi, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde web sayfamızın veya şirketimizin çalışmış olduğu şirketler ile faaliyetlerin yürütmek üzere hizmet aldığı, işbirliği yaptığı, program/hizmet ortağı kuruluşlarla, aracı hizmet sağlayıcılarla, sosyal medya kuruluşları, sosyal ağ kuruluşları (facebook ve diğer), yurt içi / yurt dışı kuruluşları, kanunen yükümlü olduğunuz kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılmasına bu suretle işlenmesine ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında kişisel verilerimin işlenmesine, tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak açık rızam ile onay veriyorum. Kişisel verilerimin, ihtiyaçlarım doğrultusunda bana uygun ürün, uygulama, avantaj veya kampanyadan yararlanabilmem, genel bilgilendirme yapılması, tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni ve tarafımla her türlü iletişim sağlanması amacıyla işlenmesi ve bu doğrultuda iletişim adreslerime VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ adına veya hizmet veren 3. kişiler tarafından telefon, çağrı merkezleri, faks, reklam hizmetleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda kanallarından iletilecek veri, ses ve görüntü içerikli bilgilendirme, tanıtım ve pazarlama iletilerinin gönderilmesine muvafakat ediyorum

Şirket Bilgilerimiz

Ticaret Unvanı :VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ
Adres : Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul
Mersis No : 0925098119400001
Kep Adresi :
Mail Adresi : bilgi@voiser.net
Web Sayfası : https://voiser.net
Telefon : +90 (216) 599 10 11

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ ve KORUNMASINA YÖNELİK AYDINLATMA METNİ
A. Veri Sorumlusu Sıfatıyla Bilgilendirme

Voiser Dijital Bilişim Anonim Şirketi (“Voiser”) olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz. Kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (bundan böyle “KVKK” olarak anılacaktır) uygun olarak işlenmekte ve muhafaza edilmektedir. KVKK, 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. İlgili kanun, kişisel verileri işlenen gerçek kişilerin Anayasamız ve Türk Ceza Kanunlarımız tarafından da korunan özel hayatın gizliliği de dahil olmak üzere gerçek kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerini belirlemek için düzenlenmiştir. Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızın (“KVK Politikası”) düzenlenmesindeki amaç Voiser’ın kişisel verilerin KVKK'ya uyumlu bir şekilde işlenmesini ve korunmasını sağlamak için yönetim talimatlarını ve prosedür şartlarını oluşturmaktır. KVKK uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak tarafımızdan aşağıda açıklanan kapsamda toplanacak ve işlenebilecektir. Voiser olarak, KVKK uyarınca ve Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz bu sayfada açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek/devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Tanımlar
Açık Rıza Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rızayı ifade eder.
Aydınlatma Yükümlülüğü KVKK m. 10 kapsamında kişisel verilerin elde edilmesi sırasında veri sorumlusu veya yetkilendirdiği kişi tarafından, ilgili kişilere; Veri sorumlusunun ve varsa temsilcisinin kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi, KVKK m. 11 kapsamındaki hakları, konularındanda bilgi verme yükümlülüğüdür.
İlgili Kişi Kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi ifade eder.
Kanun/KVKK 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ifade eder.
Kişisel Veri Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi’yi ifade eder.
Kişisel Verilerin İşlenmesi Kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade eder.
Kurul Kurul Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nu ifade eder.
Kurum Kurum Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nu ifade eder.
Veri İşleyen Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel veri işleyen gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.
Veri Sorumlusu Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi, ifade eder.
B. HANGİ KİŞİSEL VERİLERİNİZ HANGİ DAYANAKLARLA İŞLENİYOR?

KVKK’nın 4. ve 10. maddeleri uyarınca işlenen kişisel veri kategorileri, veri tipleri ve dayanakları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. KVKK uyarınca Voiser ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. Kişisel verileriniz Voiser’dan ürün veya hizmet aldığınızda, eğitimlere, etkinliklere katıldığınızda, Voiser hizmetlerini kullandığınızda, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yaptığınızda, üye veya kayıt olduğunuzda ve çerezlerle yazılı/fiziksel veya elektronik ortamda toplanabilir.

VERİ KATEGORİLERİ BU KAPSAMDA ALINAN KİŞİSEL VERİ TİPLERİ VE DAYANAKLARI
Kimlik Bilgisi Voiser’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız , reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte “Adınız”, “Soyadınız”, “Doğum Tarihiniz”,“Kimlik” gibi bilgileri Voiser ile kendi isteğiniz ile paylaşmaktasınız. Kimlik bilgisini; mevzuat kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek gerekli operasyonel faaliyetleri yürütebilmek ve etkileşime geçirmek için işlemekteyiz.
İletişim Bilgisi Voiser’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız , reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte “Elektronik Posta Adresiniz”,“Adresiniz”, “Yaşadığınız İl ve İlçe” ve “Cep Telefonu” gibi bilgileri Voiser ile kendi isteğiniz ile paylaşmaktasınız. İletişim bilgilerinin paylaşılması Voiser ile hizmet alan kişiler, eğitimlere veya etkinliklere katılan kişiler, kullanıcılar arasındaki iletişimi hayata geçirmek için önemlidir.
Görsel ve Multimedya Verileri Voiser’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte fotoğraflarınızı, multimedya kayıtlarınızı ve çalışmalarınıza ilişkin görselleri kendi isteğinizle Voiser ile paylaşmaktasınız. Görsel ve multimedya verilerinin paylaşılması Voiser’ın kullanıcı ile iletişimini gerçekleştirilmesi açısından önem arz eder.
Lokasyon ve Konum Bilgileri Voiser’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte canlı konum, adres, yer işaretleri gibi lokasyon bilgilerini kendi isteğinizle Voiser ile paylaşmaktasınız. Bu verilerin paylaşılması ülke genelindeki kullanıcıların ve katılımcıların saptanması amacını taşır.

Voiser veri sorumlusu sıfatıyla ve gerekli olan tüm teknik ve idari tedbirleri almak suretiyle kişisel verilerinizi; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) başta olmak üzere, kişisel verilerin korunması ile ilgili tüm mevzuatın öngördüğü sınırlar çerçevesinde, KVKK’nın 4. maddesinde yer alan;

 • Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma,
 • Doğru ve gerektiğinde güncel olma,
 • Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme,
 • İşleme amaçlarıyla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma,
 • İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkelerine uygun olarak işleyecektir.
C. KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMA YÖNTEMİ VE TOPLANMASINDAKİ HUKUKİ SEBEPLERİ

KVKK uyarınca Voiser ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir. Voiser, web sayfaları ve çağrı üzerinden kullanıcılarına ait verileri genel olarak aşağıdaki amaçlar ile toplayabilecek ve işleyebilecektir:

 • Web sayfamız üzerinden etkileşimi sağlamak adına kişisel bilgilerini toplamak,
 • Kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak ve kullanıcı tecrübesini daha kaliteli hale getirerek kullanıcı memnuniyetini arttırmak,
 • Kullanıcılarımızın bize izin verdiği ölçüde onlarla iletişime geçmek, onları hizmet ve fırsatlardan haberdar etmek,
 • Sözleşmelerimiz uyarınca sunduğumuz hizmetleri gerçekleştirmek,
 • Elektronik posta ile bülten göndermek ya da tanıtım veya bildirimlerde bulunmak,
 • SMS ile tanıtım veya bildirimlerde bulunmak,
 • Sizden gelen çağrıları karşılamak ve destek ihtiyaçlarınıza cevap vermek,
 • Güncel ve Ar-Ge aşamasındaki uygulamalarımızın geliştirmek ve yönetimi sürecinde ürünü pazarlamak,
 • Talebiniz doğrultusunda veya sosyal medyada yer alan şikayetlerin olması halinde veya verdiğimiz hizmetlere ilişkin bir şikâyet olduğu takdirde söz konusu şikâyeti sonuçlandırmak,
 • Kullanıcının kimliğini ifşa etmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanmak amacıyla verilerinizi toplamakta ve işlemekteyiz.

Voiser tarafından gerçekleştirilen kişisel veri toplama faaliyeti KVKK’nın 5. maddesinin 2. fıkrası uyarınca;

 • Hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi için zorunlu olması,
 • Temel hak ve özgürlüklerinizi ihlal etmemek kaydı ile Voiser’ın meşru menfaatleri kapsamında zorunlu olması,
 • Kanunlarda açıkça öngörülmüş olması,
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması sebeplerine dayanılarak gerçekleştirilmektedir.
D. KİŞİSEL VERİLERİNİZ KİMLERE AKTARILIYOR?

Kişisel Verilerin Korunması Politikası'nı kabul etmekle, Voiser ile Voiser uygulamaları ve hizmetleri kapsamında Voiser’ın yurt içindeki ve yurt dışındaki iş ortaklarıyla, çalışanlarıyla, işbirliği bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi amacıyla; toplanmasına, saklanmasına, işlenmesine, kullanılmasına, aktarımına izin vermiş bulunmaktasınız. Bunun yanında, bu bilgiler sadece size sağlanacak hizmetlerin kusursuz sunulabilmesi, olası gönderilerinizin sağlıklı şekilde teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır.

Voiser web sitesi ziyaretinize veya üyeliğe ilişkin verilerinizi ve gezinme bilgileriniz gibi trafik bilgilerinizi; güvenliğiniz ve Voiser yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmesi amacıyla (suçla mücadele ve devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi benzeri ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere Voiser, yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

E. KİŞİSEL VERİLERİNİZE İLİŞKİN HAKLARINIZ NELERDİR?
Kişisel verilerinizle ilgili olarak;

6698 sayılı KVKK 11. Maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, İlgili Kişi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir:

İlgili Kişi, Voiser’a başvurarak kendisiyle ilgili; 1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, 2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, 3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, 4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, 5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, 6. KVKK’nun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, 7. Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme, 8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, 9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

F. KİŞİSEL VERİLERİNİZE İLİŞKİN BAŞVURU VE BAŞVURU YÖNTEMİ

Veri sorumlusu sıfatıyla KVKK’ya uyumlu bir şekilde faaliyet gösteren Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul adresinde mukim 0925098119400001 Mersis numaralı VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ siz değerli İlgili Kişi/veri sahiplerinin haklarına saygı göstermekte, başvurunuzdaki taleplerinizin yerine getirilmesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır. KVKK’nın 11. maddesi uyarınca tarafımıza 0 216 599 1011 no.lu telefondan, bilgi@voiser.net adresinden, fiziki adresimizden web sayfamızda örneği yer alan KVK Başvuru Formu vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Başvuru ile ilgili detaylı bilgilere İlgili Kişiyi Bilgilendirme Politikası’ndan erişebilirsiniz.

ÇEREZ POLİTİKASI
I. ÇEREZLER İLE İLGİLİ VERİ SORUMLUSU SIFATIYLA BİLGİLENDİRME

voiser.net (“voiser.net ”) web sayfasını ziyaret eden veyahut kayıt olan siz değerli kullanıcılarımıza (“Kullanıcılar”) tercihe dayalı akıllı seçenekler ve daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için çerezlerden yararlanmaktadır. Çerez veyahut bir diğer adıyla "Cookie" adlı teknoloji ile amaçlanan, Kullanıcılar’ın ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretlerinden itibaren Kullanıcılar için daha kolay ve ulaşılır kılmaktır. Çerezler, sitemizi ziyaret ettiğinizde cihazınıza eklenen ve bilgiler içeren küçük elektronik dosyalardır. Çerez kullanmaksızın web sayfamızın tüm işlevlerini etkin tutmamız ve sizlerin bunlardan yararlanmanız mümkün olmamaktadır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyası olan bu çerezleri kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak Kullanıcılar dilerse çerezlerin kullanılmamasını sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını her zaman için değiştirebilirler. Voiser.net , Kullanıcılar’ın 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndan ve sair düzenlemelerden doğan kişisel verilerinin korunması haklarını, gizliliğini ve güvenliğini gözetmektedir. İşbu çerez politikası, Kullanıcılar’ımıza hangi tür çerezlerin hangi koşullarda kullanıldığını ve bu kapsamdaki haklarını açıklamak üzere hazırlanmıştır. Çerez politikamızı kabul ederek aşağıdaki tüm hususları da kabul etmiş sayılırsınız. Çerez kullanımını onaylamıyorsanız web sitesine devam etmemenizi ya da tarayıcınızdan çerez tercihlerinizi değiştirmenizi rica ederiz. Politikamız ile ilgili olarak geri dönüşlerinizi ve haklarınız doğrultusundaki taleplerinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

II. ÇEREZ NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

Çerezler, bilgisayarınız ya da mobil cihazınız üzerinden ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Kullanıcılar bir web sayfasına girdiğinde sunucuda sitenin görüntülenmesini talep etmiş olurlar (HTTP request), bu taleplere karşılık sunucu siteyi kullanıcıya gönderir. (HTTP response). Talep ve talebe cevap olarak web sayfasının görüntülenmesi aşamasından itibaren çerezlerle siteyi kullanmanız mümkün olur.

III. ÇEREZLERİN KULLANIM AMAÇLARI
 • Web sayfasının düzgün bir şekilde çalışması,
 • Web sayfasına bir sonraki girişin daha hızlı ve kolay olması,
 • Kullanıcıların bazı özelliklere erişiminin kolaylaştırılması,
 • İlgiye dayalı reklam sunulması,
 • Web sayfası üzerinden push notificationlar ile işlevselleştirmenin sağlanması,
 • Mobil uygulama ve web sayfası üzerinden yeni özellikler sunmak ve özellikleri tercihlerinize göre kişiselleştirilmesi,
 • Sizin ve şirketimizin hukuki ve ticari güvenliğin sağlanması,
 • İstenilmesi halinde parolanızın kaydedilmesiyle erişim kolaylığı sağlanması,
 • Web sayfası açısından analitik verilerin elde edilmesi,
 • Web sayfası üzerinden sahte işlemlerin gerçekleştirilmesinin önlenmesi,
 • 5651 sayılı Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'ten kaynaklananlar başta olmak üzere, kanuni ve sözleşmesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi amaçlarıyla kullanmaktadır.
IV. VOİSER HANGİ ÇEREZ TÜRLERİNİ KULLANIR?

Aşağıdaki tablodan da anlaşılacağı üzere pek çok çerez türünü Kullanıcılar’ımıza daha iyi bir deneyim yaşatmak amacıyla kullanmaktayız. Bu çerez türlerini kullanırken de birçok çevrimiçi araçtan faydalanmaktayız. Bu kapsamda;

 • Web sayfalarının düzgün çalışabilmesi için oturum, yük dengeleme kullanıcı kimliği ve güvenlik çerezleri gibi zorunlu ve önemli olan çerezleri,
 • Kullanıcılar’ın tercihleri doğrultusunda kullanım verimliliğini arttıran parola, dil, konum, geçmiş, flash ve mobil çerezleri gibi tercihe ilişkin çerezleri,
 • Analitik veri toplayarak web sayfasının ziyareti hakkında bilgi edinilebilmesini sağlayan işlevsel ve analitik çerezleri,
 • Özellikle reklamlar için günümüzde sıklıkla kullanılan reklam, pazar analizi, hedefleme, dolandırıcılık tespiti, kampanya promosyon çerezlerini içeren hedefleme ve pazarlamaya ilişkin çerezleri,
 • Genellikle web sayfalarına reklam alan sitelerde karşımıza çıkan başka bir web sayfasına ilişkin reklam veya eklentilerindeki çerezleri içeren üçüncü parti çerezleri web sayfamızda kullanmaktayız. Bu çerezlere ilişkin bilgiler aşağıdaki tablodadır.
Çerez Türü Çerezin İşlevi Çerezin Veriler Açısından Açıklaması
Oturum Çerezleri voiser.net kullanılırken web sayfasının işlevsel bir şekilde çalışmasını sağlar. Oturum çerezleri Kullanıcılar’ın web sayfasını ziyaret ettikleri sırada kullanılan, browser kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir.
Zorunlu Çerezler Zorunlu çerezler web sitelerinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir, sitelerimizde gezinmenizi ve site özelliklerinden faydalanmanızı sağlarlar. Kullanıcı hesabı oluşturmanıza, giriş yapmanıza ve web sitemizde gezinti yapmanıza olanak sağlar. Zorunlu çerezler kimliğinizi tanımlamaz. Eğer bu çerezleri kabul etmezseniz, web sitesindeki veya sitenin bazı bölümlerindeki performans etkilenebilir.
Kalıcı Çerezler Kalıcı çerezler voiser.net ’daki tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda depolanır. Kalıcı çerezler tarayıcı veya uygulamayı kapattıktan sonra bilgisayar/ mobil cihazda kalır ve voiser.net ’a bir sonraki girişinizde tekrar kullanılır.
Performans Çerezleri Bu çerezler ziyaret edilen alanlar, sitede geçirilen zaman ve karşılaşılan 404 hataları gibi sorunlar hakkında bilgiler sağlayarak ziyaretçilerin web sitemizle nasıl bir etkileşime girdiğini anlamamıza yardımcı olur. Bu çerezler kimliğinizi tanımlamaz. Tüm veriler isimsiz bir şekilde alınır ve bir araya getirilir.
İşlevsellik Çerezleri Bu çerezler, daha özelleştirilmiş bir web sayfası deneyimi için, web sitemizde tercihlerinizin hatırlamasını sağlar. Çerezler aynı zamanda ziyaretçilerin video izleyebilmelerini, oyun oynayabilmelerini ve bloglar, sohbet odaları ve forumlar gibi sosyal araçları kullanabilmelerini sağlar. Bu çerezlerin topladığı bilgiler, kullanıcı adınız veya profil resminiz gibi kimliğinizi tanımlayabilecek gizli verileri içerebilir. Eğer bu çerezleri kabul etmezseniz, web sitesinin performans ve işlevselliği etkilenebilir ve web sitesindeki bazı içeriklere erişim sağlanamayabilir.
Hedefleme/ Reklam Çerezleri Bu çerezler size ve ilgi alanlarınıza yakın olan içerikleri sunmak amacıyla kullanılır. Hedefli reklamlar sunmak veya bir reklamın size görüntülenme sayısını kısıtlamak amacıyla kullanılabilir. Bu çerezleri, ziyaret ettiğiniz web sitelerini hatırlamak amacıyla kullanabilir ve bu bilgileri reklam verenler ve kendi firmalarımız dahil olmak üzere üçüncü partilerle paylaşabiliriz. Bu çerezler birçok türü, tüketicileri IP adresleri ile takip ederek kimlik tanımlayıcı bilgiler toplayabilir.
Push Notifications Tarayıcı ve mobil cihaz bildirimleri gönderimi içeren çerezlerdir. Masaüstü (internet tarayıcınıza) ve mobil cihazlarınıza bildirim göndermek için üçüncü taraf hizmetlerini kullanmaktayız

voiser.net web sayfasındaki çerezlere ilişkin bilgiler aşağıdaki tablolarda yer almaktadır:

Çerez Adı Çerez Açıklaması Çerezin Türü Domain Saklama Süresi
_ga voiser.net ’in analiz raporları için ziyaretçi, oturum ve kampanya verilerini hesaplamak için kullanılır. Üçüncü Taraf Çerez Google 2 Yıl
_gat voiser.net 'in ziyaret yoğunluğunun arttığı zamanlarda kullanıcının talep oranının sınırlandırması için kullanılır. Üçüncü Taraf Çerez Google 1 Dakika
_gid voiser.net ’te oturum açan Kullanıcılar’ı ayırt etmeye yarayan bir çerezdir. Üçüncü Taraf Çerez Google 1 Gün
PHPSESSID Kullanıcı deneyimini işlevselleştirmek ve katalogdaki ürünleri favorilerinize eklemeniz için voiser.net tarafından kullanılmaktadır. Teknik Çerez voiser.net Oturum Süresi
Laravel_session Laravel_session Kullanıcının oturumunu tanımlamak için kullanılmaktadır. Üçüncü Taraf Çerez voiser.net 2 Yıl
_ga voiser.net ’in analiz raporları için ziyaretçi, oturum ve kampanya verilerini hesaplamak için kullanılır. Üçüncü Taraf Çerez Google Oturum Süresi
XSRF-TOKEN Web Sayfasının güvenliğini sağlamak, sahte girişleri önlemek amacıyla voiser.net tarafından kullanılmaktadır. Üçüncü Taraf Çerez Google 2 Yıl
_gads Reklamlarla olan etkileşimlerin ölçülmesi ve aynı reklamların çok fazla gösterilmemesi gibi amaçlarla kullanılır. Üçüncü Taraf Çerez Google 2 Yıl
DSID voiser.net de pazarlama, kampanya veya online reklam, remarketing analizinin ve optimizasyonunun yapılması için kullanılır. Üçüncü Taraf Çerez DFP(.doubleclick.net) 2 Hafta
IDE son kullanıcının web sitesini nasıl kullandığı ve belirtilen web sitesini ziyaret etmeden önce son kullanıcının görmüş olabileceği reklamla ilgili bilgi içerir. Üçüncü Taraf Çerez DFP(.doubleclick.net) 1 Yıl
RUL Web sitesi reklamının düzgün bir şekilde gösterilip gösterilmediğini belirlemek için kullanılır Üçüncü Taraf Çerez DFP(.doubleclick.net) 1 Yıl
V. ÇEREZLERİN ENGELLENMESİ
Çerezler Engellenebilir mi?

Çerezlerin kullanımına ilişkin tercihlerinizi değiştirmek ya da çerezleri engellemek veya silmek için tarayıcınızın ayarlarını değiştirmeniz yeterlidir. Çerezleri devre dışı bırakır veya reddederseniz, hesabınız/hesaplarınız sistem tarafından tanınamayacağı ve ilişkilendirilemeyeceği için web sitelerimizdeki bazı özelliklerin ve hizmetlerin düzgün çalışmayacağını belirtmek gerekir.

Çerezlerin Kullanılmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Çoğu tarayıcı çerezleri otomatik olarak kabul eder. Ancak dilerseniz çerezleri tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek reddedebilirsiniz. Çerezleri reddettiğiniz takdirde sitemizdeki bazı özelliklerin ve hizmetlerin düzgün çalışamayabileceğini, sitemizin kişiselleştirilemeyebileceğini ve sizin deneyiminize göre özelleştirilemeyeceğini lütfen unutmayınız.

Tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerinizi kişiselleştirme imkanına sahipsiniz. Tarayıcı üreticileri, kendi ürünlerinde çerezlerin yönetimi ile ilgili yardım sayfaları sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız:

Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=tr
Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/tr/kb/%C3%87erezleri%20engellemek
Internet Explorer: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
Opera: https://www.opera.com/tr/help
Opera Mobil: https://www.opera.com/tr/help/mobile/android
Safari Bilgisayar: https://support.apple.com/kb/PH19214?locale=tr_TR&viewlocale=tr_TR
Safari Mobil: https://support.apple.com/tr-tr/HT201265
VI. ÇEREZ POLİTİKASININ YÜRÜRLÜĞÜ

‘’ voiser.net ‘’ işbu çerez politikasında dilediği zaman değişiklik yapabilir. İşbu çerez politikası 14.04.2022 tarihlidir. Politika’nın tümünün veya belirli maddelerinin yenilenmesi durumunda Politika’nın yürürlük tarihi güncellenecektir.

Ticaret Unvanı :VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ
Adres : Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad.
LAPISHAN BLOK NO :No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul
Mersis No : 0925098119400001
Kep Adresi : voiser@hs01.kep.tr
Mail Adresi : bilgi@voiser.net
Web Sayfası : voiser.net
Telefon : 0 216 599 1011
KVK Politikası
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
1. Veri Sorumlusu Sıfatıyla Bilgilendirme

Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul adresinde mukim 0925098119400001 Mersis numaralı VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ (“VOİSER”) olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz. Kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (bundan böyle “KVKK” olarak anılacaktır) uygun olarak işlenmekte ve muhafaza edilmektedir. KVKK, 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. İlgili kanun, kişisel verileri işlenen gerçek kişilerin Anayasamız ve Türk Ceza Kanunlarımız tarafından da korunan özel hayatın gizliliği de dahil olmak üzere gerçek kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerini belirlemek için düzenlenmiştir.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızın (“KVK Politikası”) düzenlenmesindeki amaç VOİSER’ın kişisel verilerin KVKK'ya uyumlu bir şekilde işlenmesini ve korunmasını sağlamak için yönetim talimatlarını ve prosedür şartlarını oluşturmaktır.

KVKK uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak tarafımızdan aşağıda açıklanan kapsamda toplanacak ve işlenebilecektir. VOİSER olarak, KVKK uyarınca ve Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz bu sayfada açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek/devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Tanımlar
Açık Rıza Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rızayı ifade eder.
Aydınlatma Yükümlülüğü KVKK m. 10 kapsamında kişisel verilerin elde edilmesi sırasında veri sorumlusu veya yetkilendirdiği kişi tarafından, ilgili kişilere; Veri sorumlusunun ve varsa temsilcisinin kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi, KVKK m. 11 kapsamındaki hakları, konularındanda bilgi verme yükümlülüğüdür.
İlgili Kişi Kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi ifade eder.
Kanun/KVKK 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ifade eder.
Kişisel Veri Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi’yi ifade eder.
Kişisel Verilerin İşlenmesi Kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade eder.
Kurul Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nu ifade eder.
Kurum Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nu ifade eder.
Veri İşleyen Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel veri işleyen gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.
Veri Sorumlusu Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi, ifade eder..
3. Kişisel Verilerin İşlenmesi

KVKK uyarınca VOİSER ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir.

VOİSER, web sayfaları, etkinlikler, eğitimler veya portal üzerinden topladığı kişisel verileri genel olarak aşağıdaki amaçlar ile toplayabilecek ve işleyebilecektir:

 • Web sayfaları, etkinlikler, eğitimler veya portal üzerinden etkileşimi sağlamak adına kişisel bilgilerini toplamak,
 • Kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak,
 • Kullanıcılarla iletişime geçmek, onları hizmet ve fırsatlardan haberdar etmek,
 • Sözleşmeler uyarınca sunduğumuz hizmetleri gerçekleştirmek,
 • Elektronik posta ile bülten göndermek ya da tanıtım veya bildirimlerde bulunmak
 • SMS ile tanıtım veya bildirimlerde bulunmak,
 • Gelen çağrıları karşılamak ve destek ihtiyaçlarınıza cevap vermek,
 • Güncel ve Ar-Ge aşamasındaki uygulamalarımızı geliştirmek ve yönetim sürecini oluşturmak,
 • Talebiniz doğrultusunda veya sosyal medyada yer alan şikayetlerin olması halinde veya verdiğimiz hizmetlere ilişkin bir şikâyet olduğu takdirde söz konusu şikâyeti sonuçlandırmak,
 • Kullanıcının kimliğini ifşa etmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanmak amacıyla verilerinizi toplamakta ve işlemekteyiz
4. Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Kişisel Verilerin Korunması Politikası'nı kabul etmekle, VOİSER uygulamaları ve hizmetleri kapsamında VOİSER ve VOİSER’ın yurt içindeki ve yurt dışındaki iş ortaklarıyla ve platformun kullanıcılarıyla paylaşılmasına açık rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, toplanmasına, saklanmasına, işlenmesine, kullanılmasına, yurt içine veya yurt dışına aktarımına, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle aktarımına izin vermiş bulunmaktasınız.

VOİSER web sitesi ziyaretinize veya başvurunuza ilişkin verilerinizi ve gezinme bilgileriniz gibi trafik bilgilerinizi; güvenliğiniz ve VOİSER’ın yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmesi amacıyla (suçla mücadele ve devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi benzeri ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere VOİSER’ın yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

5. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebepleri

KVKK uyarınca VOİSER ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. Kişisel verileriniz VOİSER’dan hizmet veya ürün aldığınızda, eğitimlere, etkinliklere katıldığınızda, VOİSER hizmetlerini kullandığınızda, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yaptığınızda, üye veya kayıt olduğunuzda ve çerezlerle yazılı/fiziksel veya elektronik ortamda toplanabilir.

VERİ KATEGORİLERİ BU KAPSAMDA ALINAN KİŞİSEL VERİ TİPLERİ VE DAYANAKLARI
Kimlik Bilgisi VOİSER’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız , reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte “Adınız”, “Soyadınız”, “Doğum Tarihiniz”,“Kimlik” gibi bilgileri VOİSER ile kendi isteğiniz ile paylaşmaktasınız. Kimlik bilgisini; mevzuat kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek gerekli operasyonel faaliyetleri yürütebilmek ve etkileşime geçirmek için işlemekteyiz.
İletişim Bilgisi VOİSER’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız , reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte “Elektronik Posta Adresiniz”,“Adresiniz”, “Yaşadığınız İl ve İlçe” ve “Cep Telefonu” gibi bilgileri VOİSER ile kendi isteğiniz ile paylaşmaktasınız. İletişim bilgilerinin paylaşılması VOİSER ile hizmet alan kişiler, eğitimlere veya etkinliklere katılan kişiler, kullanıcılar arasındaki iletişimi hayata geçirmek için önemlidir
Görsel ve Multimedya Verileri VOİSER’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte fotoğraflarınızı, multimedya kayıtlarınızı ve çalışmalarınıza ilişkin görselleri kendi isteğinizle VOİSER ile paylaşmaktasınız. Görsel ve multimedya verilerinin paylaşılması VOİSER’ın kullanıcı ile iletişimini gerçekleştirilmesi açısından önem arz eder.
Lokasyon ve Konum Bilgileri VOİSER’dan ürün veya hizmet almanız, eğitimlere, etkinliklere kaydolmanız, reklam veya pazarlama ilanlarına giriş/başvuru yapmanız, üye veya kayıt olmanız ile birlikte canlı konum, adres, yer işaretleri gibi lokasyon bilgilerini kendi isteğinizle VOİSER ile paylaşmaktasınız. Bu verilerin paylaşılması ülke genelindeki kullanıcıların ve katılımcıların saptanması amacını taşır.
Kişisel Veriniz Olmayan ve Otomatik Olarak Topladığımız Bilgiler Çerezler veya diğer program ve yazılımlarımız vasıtasıyla site içi kullanımlarınıza bağlı olarak tıklama sayınız, sekmeleri açma sıklığınız veya ilgi gösterdiğiniz başlıklara ilişkin dijital ortamdaki davranışlarınız hakkında bilgi toplayabiliriz.
Cihaz Bilgisi Kullandığınız elektronik cihazlar (bilgisayar, diz üstü bilgisayar, tabletler, akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar vb.) üzerinden cihazınıza ait sizle eşleştirilemeyecek veya eşleştirilebilecek veriler (örn. konum bilgisi gibi) toplayabiliriz.
Çerezler Bilgisi Çerezler, bilgisayarınız ya da mobil cihazınız üzerinden ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. İnternet sitelerinde yer alan çerezlerde, türüne bağlı olarak, siteyi ziyaret ettiğiniz cihazdaki tarama ve kullanım tercihlerinize ilişkin veriler toplanmaktadır. Bu veriler, eriştiğiniz sayfalar, incelediğiniz hizmet ve ürünler, tercih ettiğiniz dil seçeneği ve diğer tercihlerinize dair pek çok bilgiyi kapsamaktadır. Pek çok çerez türünü kullanıcılarımıza ve ziyaretçilerimize daha iyi bir deneyim yaşatmak amacıyla kullanmaktayız. Bu kapsamda; • web sayfalarının düzgün çalışabilmesi için oturum, yük dengeleme kullanıcı kimliği ve güvenlik çerezleri gibi zorunlu ve önemli olan çerezleri, • kullanıcıların, ziyaretçilerin tercihleri doğrultusunda kullanım verimliliğini arttıran parola, dil, konum, geçmiş, flash ve mobil çerezleri gibi tercihe ilişkin çerezleri, • analitik veri toplayarak web sayfasının ziyareti hakkında bilgi edinilebilmesini sağlayan işlevsel ve analitik çerezleri, • özellikle reklamlar için günümüzde sıklıkla kullanılan reklam, pazar analizi, hedefleme, dolandırıcılık tespiti, kampanya promosyon çerezlerini içeren hedefleme ve pazarlamaya ilişkin çerezleri, • genellikle web sayfalarına reklam alan sitelerde karşımıza çıkan başka bir web sayfasına ilişkin reklam veya eklentilerindeki çerezleri içeren üçüncü parti çerezleri web sayfamızda kullanmaktayız. Kullanıcının, işbu ayarları değiştirmediği sürece çerez kullanımına açık onay verdiği kabul edilir. VOİSER üzerinden 3. kişi internet siteleri veya mobil uygulamalara verilen linkler 3. kişilere ait internet sitelerine, portallara veya mobil uygulamalara linkler verebiliriz. Fakat bu sitelerde yer alan veya 3. kişilerin tabi olduğu gizlilik politikalarının uygulanması hususunda hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. 3. kişilere ait internet siteleri veya mobil uygulamalar kapsamındaki gizlilik politikaları işbu Kişisel Verilerin Korunması Politikası’ndan farklı olabilir.
Diğer Bilgiler Kullanıcı veya ziyaretçi tarafından tercih edilen bilgileri Smatch(otomatik eşleştirme) bilgisi ve benzer diğer bilgileri VOİSER ile kendi isteğiniz doğrultusunda paylaşmaktasınız. Kamuya ifşa etmeyi tercih ettiğiniz ve diğer üyelerin ulaşabileceği ve görebileceği şekilde bilgi veya verilerinizi paylaşmanız durumunda tarafınızdan ifşa edilmiş olarak kabul edilir ve istatistiki, reklam veya promosyonel amaçlarla kullanılabilir. İfşa ettiğiniz kişisel verilerinizin 3. kişiler veya başka siteler tarafından kullanıldığı hallerde herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
Müşteri İşlem Bu veri kategorisi Çağrı merkezi kayıtları, Fatura, senet, çek bilgileri, Gişe dekontlarındaki bilgiler, Sipariş bilgisi, Talep bilgisi gibi veri türlerini ifade etmektedir. Bu veriler, bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması ve veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması sebepleriyle işlenmektedir
Pazarlama Bu veri kategorisi Alışveriş geçmişi bilgileri, Anket, Çerez kayıtları, Kampanya çalışmasıyla elde edilen bilgiler gibi veri türlerini ifade etmektedir. Bu veriler, bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması ve veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması sebepleriyle işlenmektedir.
6. Kişisel Veri Saklama ve İmha Politikası
6.1. Amaç

VOİSER, KVKK’ya, ilgili yönetmeliklere ve sair kişisel verileri koruma, işleme ve imha düzenlemelerine uymayı taahhüt etmektedir. VOİSER kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi hususlarında gerek KVKK’nın 7. maddesi ve 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi hakkındaki yönetmelik kapsamında ilgili kişileri aydınlatmayı istemektedir.

6.1. Tanımlar
İmha: Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi.
Kayıt Ortamı:Tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işlenen kişisel verilerin bulunduğu her türlü ortam
Kişisel Verilerin Anonim Hale Getirilmesi: : Kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesi.
Kişisel Verilerin Silinmesi: Kişisel verilerin silinmesi; kişisel verilerin İlgili Kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi
Kişisel Verilerin Yok Edilmesi:Kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemi.
Periyodik İmha: Kanun’da yer alan kişisel verilerin işlenme şartlarının tamamının ortadan kalkması durumunda kişisel verileri saklama ve imha politikasında belirtilen ve tekrar eden aralıklarla resen gerçekleştirilecek silme, yok etme veya anonim hale getirme işlemi.
6.3. Kapsam ve Kayıt Ortamları

Kişisel verileriniz, ilgili yasal mevzuatlarda belirtilen saklama sürelerince, ilgili yasal mevzuatlarda herhangi bir süre belirlenmemişse işlenme amaçlarının gerekli kıldığı süre boyunca, VOİSER’a kayıt olma veya VOİSER’ın hizmetlerinden yararlanma sürecinde elde edilen kişisel veriler, kişisel veri envanterimiz ve KVKK mevzuatında belirtilen yükümlülükler kapsamında saklanmakta ve sonrasında KVKK’ya uygun olarak silinmekte, yok edilmekte ya da anonim hale getirilmektedir.

Kişisel verilere ilişkin kayıt ortamlarımız aşağıdaki gibidir.

Elektronik Ortamlar Elektronik Olmayan Ortamlar
•Sunucular (Etki alanı, yedekleme, e-posta, veritabanı, web, dosya paylaşım, vb.)
•Yazılımlar (ofis yazılımları, portal, VERBİS.)
•Bilgi güvenliği cihazları (güvenlik duvarı, saldırı tespit ve engelleme, günlük kayıt dosyası, antivirüs vb. )
•Kişisel bilgisayarlar (Masaüstü, dizüstü)
•Mobil cihazlar (telefon, tablet vb.)
•Optik diskler (CD, DVD vb.)
•Çıkartılabilir bellekler (USB, Hafıza Kart vb.)
•Yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi
•Eğitimler
•Kağıt
•Manuel veri kayıt sistemleri (anket formları, ziyaretçi giriş defteri)
•Yazılı, basılı, görsel ortamlar
6.4. Kişisel Verilerin Saklanmasında Hukuki ve Teknik Dayanaklar

VOİSER, KVKK’nın 7. maddesi ve Türk Ceza Kanunu’nun 138. maddesi uyarınca işlediği kişisel verileri yalnızca ilgili mevzuatta öngörülen veya mevzuatta bir süre öngörülmemiş ise kişisel veri işleme amacının gerektirdiği süre kadar muhafaza eder. Kişisel verilerin işlenme amacı sona ermiş veya saklama sürelerinin sonuna gelinmişse kişisel veriler yalnızca olası hukukun zorunlu gördüğü ve gerektirdiği ölçüde saklanabilecektir.

KVKK ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olan kişisel veriler, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde resen veya ilgili kişinin talebi üzerine VOİSER tarafından, bu verilerin hiçbir şekilde kullanılmayacak ve geri getirilmeyecek şekilde silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi gerekmektedir. Kişisel verilerin hukuka uygun olarak yok edilmesi veya anonim hale getirilmesine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikte belirtilen ilke ve kurallara uygun şekilde yerine getirilecektir.

6.5. Kişisel Verilerin Saklanma ve İmha Süreleri
Kayıtlar Süre Dayanak
Üyelik ve satışlara ilişkin kayıtlar 10 Yıl 6698 Sayılı Kanun
Muhasebe ve finansal işlemlere ilişkin tüm kayıtlar 10 yıl 6102 Sayılı Kanun, 213 Sayılı Kanun
Çerezler En fazla 540 gün AB Çerez Yasası
Ticari elektronik ileti onay kayıtları Onayın geri alındığı tarihten itibaren 3 yıl 6563 Sayılı Kanun ve ilgili ikincil mevzuat
Çevrimiçi ziyaretçilere ilişkin trafik bilgileri 2 Yıl 5651 Sayılı Kanun
VOİSER’a ilişkin kişisel veriler Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl 6102 Sayılı Kanun, 6098 Sayılı Kanun ve 213 Sayılı Kanun
7. Kişisel Verilere İlişkin Teknik ve İdari Tedbirler

KVKK’nın 12. maddesi uyarınca, veri sorumlusu sıfatıyla VOİSER’ın veri güvenliğine ilişkin yükümlülükleri; • Kişisel verilerin; • Hukuka aykırı işlenmesini önlemek, • Hukuka aykırı erişimi önlemek, • Muhafazasını sağlamak için her türlü teknik ve idari tedbir almak, • Kuruluşu içinde gerekli denetimleri yapmak veya yaptırmak şeklindedir. VOİSER, yukarıdaki yükümlülüklere uygun olarak veri işlenmesine ve vergi güvenliğine dikkat etmektedir. VOİSER bünyesinde çalışanların, kişisel verileri 3. kişilerle paylaşmaması için gerekli önlemleri alır ve aksi bir durumda ilgili kişiye ve Kurul’a bildirimde bulunur.

Voiser'da;
 • Ağ güvenliği ve uygulama güvenliği sağlanmaktadır.
 • Ağ yoluyla kişisel veri aktarımlarında kapalı sistem ağ kullanılmaktadır.
 • Anahtar yönetimi uygulanmaktadır.
 • Bilgi teknolojileri sistemleri tedarik, geliştirme ve bakımı kapsamındaki güvenlik önlemleri alınmaktadır.
 • Bulutta depolanan kişisel verilerin güvenliği sağlanmaktadır.
 • Çalışanlar için veri güvenliği hükümleri içeren disiplin düzenlemeleri mevcuttur.
 • Çalışanlar için veri güvenliği konusunda belli aralıklarla eğitim ve farkındalık çalışmaları yapılmaktadır
 • Çalışanlar için yetki matrisi oluşturulmuştur.
 • Erişim logları düzenli olarak tutulmaktadır.
 • Erişim, bilgi güvenliği, kullanım, saklama ve imha konularında kurumsal politikalar hazırlanmış ve uygulamaya başlanmıştır.
 • Gerektiğinde veri maskeleme önlemi uygulanmaktadır.
 • Gizlilik taahhütnameleri yapılmaktadır.
 • Görev değişikliği olan ya da işten ayrılan çalışanların bu alandaki yetkileri kaldırılmaktadır.
 • Güncel anti-virüs sistemleri kullanılmaktadır.
 • Güvenlik duvarları kullanılmaktadır.
 • İmzalanan sözleşmeler veri güvenliği hükümleri içermektedir.
 • Kağıt yoluyla aktarılan kişisel veriler için ekstra güvenlik tedbirleri alınmakta ve ilgili evrak gizlilik dereceli belge formatında gönderilmektedir.
 • Kişisel veri güvenliği politika ve prosedürleri belirlenmiştir.
 • Kişisel veri güvenliği sorunları hızlı bir şekilde raporlanmaktadır.
 • Kişisel veri güvenliğinin takibi yapılmaktadır.
 • Kişisel veri içeren fiziksel ortamlara giriş çıkışlarla ilgili gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.
 • Kişisel veri içeren fiziksel ortamların dış risklere (yangın, sel vb.) karşı güvenliği sağlanmaktadır.
 • Kişisel veri içeren ortamların güvenliği sağlanmaktadır.
 • Kişisel veriler mümkün olduğunca azaltılmaktadır.
 • Kişisel veriler yedeklenmekte ve yedeklenen kişisel verilerin güvenliği de sağlanmaktadır.
 • Kullanıcı hesap yönetimi ve yetki kontrol sistemi uygulanmakta olup bunların takibi de yapılmaktadır.
 • Kurum içi periyodik ve/veya rastgele denetimler yapılmakta ve yaptırılmaktadır
 • Log kayıtları kullanıcı müdahalesi olmayacak şekilde tutulmaktadır.
 • Mevcut risk ve tehditler belirlenmiştir
 • Özel nitelikli kişisel veri güvenliğine yönelik protokol ve prosedürler belirlenmiş ve uygulanmaktadır.
 • Özel nitelikli kişisel veriler elektronik posta yoluyla gönderilecekse mutlaka şifreli olarak ve KEP veya kurumsal posta hesabı kullanılarak gönderilmektedir.
 • Özel nitelikli kişisel veriler için güvenli şifreleme / kriptografik anahtarlar kullanılmakta ve farklı birimlerce yönetilmektedir.
 • Saldırı tespit ve önleme sistemleri kullanılmaktadır.
 • Sızma testi uygulanmaktadır.
 • Siber güvenlik önlemleri alınmış olup uygulanması sürekli takip edilmektedir.
 • Şifreleme yapılmaktadır.
 • Taşınabilir bellek, CD, DVD ortamında aktarılan özel nitelikli kişiler veriler şifrelenerek aktarılmaktadır.
 • Veri işleyen hizmet sağlayıcılarının veri güvenliği konusunda belli aralıklarla denetimi sağlanmaktadır.
 • Veri işleyen hizmet sağlayıcılarının, veri güvenliği konusunda farkındalığı sağlanmaktadır.
 • Veri kaybı önleme yazılımları kullanılmaktadır.

VOİSER, kanunda, kurul kararlarında belirtilen ve kişisel verilere hukuka aykırı erişimi engellemek için rehberlerde belirtilen teknik ve idari tedbirleri, üçüncü kişilerin kişisel verilere ilişkin siber saldırıya ilişkin teknik ve idari tüm tedbirleri almaktadır. VOİSER, mevzuata uygun şekilde oluşturduğu veri envanterinin güvenliğini, sistem ve yazılım güvenliğini denetler ve bu konuda yetkili kılınan kişi veya istenilmesi halinde kurula raporlama yapar, kişisel verilerin mevzuatlarda öngörülen şekilde korunmasını sağlar.

8. İlgili Kişi’nin Hakları

6698 sayılı KVKK 11. Maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, İlgili Kişi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir:
İlgili Kişi, VOİSER’a başvurarak kendisiyle ilgili;
1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
6. KVKK’nun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
7. Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,
8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

9. Veri Sorumlusu’na Başvuru ve Başvuru Yöntemi

Veri sorumlusu sıfatıyla KVKK’ya uyumlu bir şekilde faaliyet gösteren Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul adresinde mukim 0925098119400001 Mersis numaralı VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ (“VOİSER”) siz değerli veri sahiplerinin haklarına saygı göstermekte, başvurunuzdaki taleplerinizin yerine getirilmesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır. KVKK’nın 11. maddesi uyarınca hazırlanan işbu form ile şirketimize başvurma hakkı, kişisel veri sahibinin doğrudan kendisine aittir. Üçüncü şahıslar adına yapılacak başvurularda, ilgili şahsı temsile uygun bir vekâletnamenin bulunması gerekmektedir.

KVKK’nın 13. maddesinin birinci fıkrası uyarınca; veri sorumlusu olan şirketimize bu haklara ilişkin olarak yapılacak başvuruların yazılı olarak veya Kişisel Verilerin Korunması Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenen diğer yöntemlerle tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

VOİSER’da bulunan KVK başvuru formu’nu (“KVK Başvuru Formu”) eksiksiz ve açık bir şekilde doldurup imzaladıktan sonra aşağıda belirtilen adresimize elden veya iadeli taahhütlü posta yolu ile iletmenizin ardından en geç 30 (otuz) gün içinde başvurunuzu yanıtlandıracağız., bu haklara ilişkin olarak yapılacak başvuruların yazılı olarak işbu Kişisel Veri Sahibi Başvuru Formu veya Kişisel Verilerin Korunması Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenen diğer yöntemlerle iletilmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede “yazılı” olarak şirketimize yapılacak başvurular, işbu formun çıktısı alınarak; • Başvuru sahibinin şahsen başvurusu ile, • Noter vasıtasıyla, • Başvuru sahibince 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda tanımlı olan “güvenli elektronik imza” ile imzalanarak Şirketimiz kayıtlı elektronik posta adresine gönderilmek suretiyle tarafımıza iletilebilecektir.

Şirket Bilgilerimiz

Ticaret Unvanı : VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ
Adres : Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul
Mersis No : 0925098119400001
Kep Adresi : voiser@hs01.kep.tr
Mail Adresi : bilgi@voiser.net
Web Sayfası : voiser.net
Telefon : 0 216 599 1011

10. Yürürlük

İşbu Politika yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer ve internet sitesinden kaldırılana kadar yürürlükte kalmaya devam eder. İnternet Sitesi Kişisel Verilerin Korunması ve Veri Politikamız 14.04.2022 tarihlidir. Politika’nın tümünün veya belirli maddelerinin yenilenmesi durumunda Politika’nın yürürlük tarihi güncellenecektir.

KVKK Başvuru Formu
BAŞVURU FORMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Başvuru Formu indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

KVK BAŞVURU FORMU
Çağrı Merkezi Kvkk Aydınlatma Metni
VOİSER Çağrı Merkezi

VOİSER çağrı merkezini arayanların paylaşmış olduğu ad-soyad, iletişim bilgisi ve ses kaydına ait kişisel verilerinizi;
a) Arayan kişiye doğru hitap edilebilmesi,
b) Aramanın teyidi ve arama sayısının istatistiksel amaçla tespiti,
c) Kurumumuzun bilgi danışma hizmeti temin sürecinin yürütülmesi,
ç) Doğabilecek uyuşmazlıklarda delil olarak kullanılması amaçlarıyla sınırlı olarak işlemektedir.
Bu kişisel veriler üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Bu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde belirtilen “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusunun meşru menfaati için zorunlu olması” hukuki sebebine dayalı olarak telefon yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre haiz 0925098119400001 Mersis numaralı VOİSER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ ticaret unvanlı Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul veya bilgi@voiser.net mail adresine yazılı olarak iletebilirsiniz.

Gizlilik Politikası
Gizlilik Politikası
1. GENEL OLARAK

1.1. VOISER, internet bazlı bir üyelik servisi olup, size (“Siz” veya “Kullanıcı”) Kullanım Koşulları(köprü), bu Gizlilik Politikası veya VOISER için belirli bir Üyelik planını kullanmanıza ilişkin uygulanacak her türlü ek hüküm ve koşullar (“Şartlar”) çerçevesinde mobil telefon, tablet veya diğer cihazlarınız üzerinden VOISER internet sitesine, mobil uygulamasına erişim sunar (“Hizmet”). Hizmet, Voiser Teknoloji Limited Şirketi (bundan böyle “VOISER” veya “Biz”) tarafından sağlanır.

1.2. Bu Gizlilik Politikası, VOISER’ın, Siz’e Hizmet'i sunması ile bağlantılı olarak, kişisel verileriniz de dahil olmak üzere birtakım verilerinizin toplanma, depolanma, kullanım ve paylaşım yöntemlerini açıklamaktadır. Bu Gizlilik Politikası aynı zamanda sitemizi ziyaret eden veya uygulamamızı indiren ve kullanan kişileri de kapsamaktadır. Kişisel verilerinizin işlenme yöntemleri hakkında Siz’i bilgilendirmek ve Hizmet'i kullanırken vermiş olduğunuz kişisel verilerinizin gerekli özen ve dikkatin sarf edilmesi suretiyle, başta 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olmak üzere kişisel verilerin korunmasına dair mevzuata uygun olarak işlendiği konusunda Siz'i temin etmek amacı ile hazırlanmıştır.

1.3. Kişisel verilerinizi VOISER ile paylaşırken Biz’e her zaman güvenebilirsiniz. VOISER, kişisel verilerinizin, özellikle yetkisiz erişime veya açıklanmasına, kullanımına, değiştirilmesine, yok olmasına ve kaybına karşı uygun tüm teknik ve idari önlemleri almaktadır. Eğer bu Gizlilik Politikası'nda yer alan bilgilerden memnun değilseniz, Hizmet'i kullanmayı her zaman bırakabilirsiniz. 

2. VERİ SORUMLUSU

2.1. VOISER, VOISER’da saklanan kişisel verilerinizin işlenmesinde veri sorumluları olarak hareket etmektedir. Gizlilik veya veri bütünlüğü gibi konularda her zaman Bizle irtibata geçebilirsiniz. Tarafımıza nasıl ulaşacağınız konusunda gerekli bilgi madde 13'te yer almaktadır.

3. VOISER KİŞİSEL VERİYİ NE ZAMAN VE NASIL TOPLAR?

3.1. VOISER Sizin hakkınızdaki kişisel verileri aşağıdaki hallerde toplar:

VOISER’de bir hesap oluşturmanız ve/veya Hizmet'i kullanmanız halinde,

VOISER’den bir eklenti servis veya ürün talep etmeniz halinde,

Hizmet'e dahil uygulamayı, Hizmet’i bir üyelik planına dayalı olsun veya olmasın yüklemeniz ve/veya kullanmanız halinde,

İnternet sitesini ziyaret etmeniz halinde,

VOISER'in bülten servisini almak için üye olmanız halinde,

Hata, ihlal veya başka türlü uygunsuz materyallere ilişkin bildirim yapmanız veya diğer bir sebeple VOISER müşteri hizmetleri ile temasa geçmeniz halinde,

Müşteri memnuniyeti anketi veya pazarlama anketi gibi, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir araştırmayı yanıtlamanız veya VOISER’in gönderdiği iletilere yanıt vermeniz halinde, ya da

VOISER ile ilişiklinizin yönetilmesi için gerekli olan diğer hallerde.

İletişim formunu doldurmanız halinde.

Çerez kayıtları.

3.2. Öte yandan, VOISER kendisine veya üçüncü taraflara ait çerezler ve tercihleriniz ile faaliyetlerinizi, mesela uygulamamızı indirdiğinizde, Hizmet'i kullandığınızda ya da internet sitemizi ziyaret ettiğinizdeki davranışlarınızı, takip edebilen diğer izleme teknolojileri (işaretçi, etiket ve nokta dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aracılığıyla da veri toplamaktadır. Bu, örneğin oturum açmayı kolaylaştırmak, Size tercih edilen ayarlarınızı hatırlamak, Size özel pazarlama ve reklam başarısının ölçülmesi amacıyla olabilmektedir.

4. VOISER HANGİ TÜR KİŞİSEL VERİ TOPLAR?

4.1. VOISER’de bir hesap oluşturduğunuzda veya VOISER müşteri hizmetlerine ulaştığınızda, VOISER hakkınızda kişisel veri toplar. VOISER’in topladığı temel kullanıcı verisine, isminiz ve/veya kullanıcı isminiz, e-mail adresiniz ve/veya telefon numaranız gibi iletişim bilgileriniz dahildir. VOISER, bunlar dışında, Siz’in tarafınızdan sunulması halinde doğum tarihiniz, cinsiyetiniz ve mesela adresiniz gibi diğer iletişim verilerinizi de toplar. Bu kişisel verileri paylaşmayı tercih etmeniz halinde, ilgili kişilerden gerekli olduğu ölçüde rızalarını almış olmanız ve aynı zamanda bu kişileri işleme faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmiş olmanız gerekir.

4.2. Hizmet'i veya diğer VOISER hizmet ve ürünlerini kullandığınızda ve VOISER internet sitesini ve uygulamasını ziyaret ettiğinizde, VOISER, kullanıma ilişkin veriyi (başlık seçimleri ve arama sorgusu gibi), izleme bilgisini (görüntülenen içerik gibi) ve teknik veriyi (benzersiz platform kimlikleri, telefon ve platform sürümleri, cihaz IP adresi, VOISER uygulama sürümü, dil ayarları, URL bilgisi, parola (şifrelenmiş), çerez verileri ve tarayıcı tipi gibi) toplayabilir. Ayrıca, VOISER faturalandırmayı kolaylaştırmak amacıyla VOISER'in ödeme hizmet sağlayıcısına vermiş olduğunuz bilgilerin bazılarını toplayabilir ve işleyebilir. 

4.3. Ayrıca, VOISER internet sitesinde yer alan kamusal forumlarda sağladığınız ya da VOISER internet sitesini veya uygulama marketi, sosyal paylaşım siteleri gibi üçüncü taraf platformlarda yer alan VOISER sitelerini kullandığınızda sağladığınız ya da kişisel hesabınız ile beraber kişisel profilinizi bir üçüncü taraf internet sitesine link verdiğinizde sağladığınız kişisel veriler de VOISER tarafından toplanarak işlenebilir.

4.4. VOISER, yine, seçtiğiniz ödeme yöntemine dair bazı kişisel verileri de toplayarak işleyebilir. VOISER tarafından bu amaçla toplanan kişisel veriler, Hizmet'i almaya ehil olduğunuzun ve ödeme yönteminizin tespiti amacına yönelik olarak toplanmaktadır. Ancak, VOISER, kendisinden ayrı sistemler altında bağımsız faaliyet gösteren üçüncü taraf ödeme hizmetleri ile işbirliği yapmakta olduğundan, kredi kartı numarası gibi ödemeye dair bütünsel veriler VOISER’de toplanmaz ve saklanmaz. VOISER, söz konusu üçüncü taraf ödeme hizmet sağlayıcıların faaliyetlerine ilişkin bilgi almanızı önerir.

4.6 Voiser üzerinde gerçekleştirilen seslendirmelere dair metinler, hizmet kalitemizi artırmak ve kaydedip sonradan erişebilmeniz için şifreli bir biçimde saklanabilir. Seslendirmelere dair verilerinizin silinmesi için talepte bulunduğunuzda tarafımızca silinir.

5. VERİLER NE KADAR SÜRE İLE SAKLANIR?

5.1. Bu kapsamda; pazarlama amacı ile toplanan ve işlenen kişisel verileriniz (isminiz ve/veya kullanıcı isminiz, e-mail adresiniz ve/veya telefon numaranız ve ödeme detaylarınız gibi), Üye olduğunuz sürece boyunca ve üyeliğiniz sona erdikten itibaren kanunda belirtilen yasal süreler süresince saklanır ve Siz VOISER’e bu verinin işlenmesine devam edilmesi için açıkça izin vermiş olmadıkça, bu sürenin sonunda silinir.

6. KİŞİSEL VERİLERİNİZ NEREDE SAKLANIR?

6.1. Kişisel verileriniz Türkiye lokasyonlu sunucularda şifrelenmiş bir biçimde saklanır.

7. VOISER NEDEN KİŞİSEL VERİNİZİ İŞLER?

7.1. VOISER çeşitli amaçlarla kişisel verilerinizi işler. Öncelikle, VOISER, Sizinle olan müşteri ilişkilerini yönetmek ve kanuni yükümlülüklerini yerine getirmek amacı ile kişisel verilerinizi işler. Kişisel verileriniz, Hizmet'i ve özelliklerini geliştirmek ve uyarlamak amacıyla pazar ve müşteri analizleri, piyasa araştırmaları, istatistikler, VOISER'in iş takibi ile iş yönteminin geliştirilmesi için işlenebilir.

7.2. VOISER, ayrıca, kişisel verilerinizi daha iyi ve daha kişiselleşmiş teklif ve hizmet sunumu amacı ile işleyebilir. VOISER, kişisel verilerinizi, Sizinle ilgisi olmayan reklam veya benzeri pazarlama iletilerinin gönderilme riskini azaltmak amacıyla da işleyebilir. Kişisel verileriniz, mesela, VOISER ile ortaklarının tercihleriniz, davranışlarınız, ihtiyaçlarınız ve hayat tarzınıza göre biçilmiş mal ve hizmetlerinin e-posta, uygulama içi anlık bildirimler ve üçüncü taraf kanallarda reklam yoluyla hedefsel pazarlama yöntemiyle sunumu ve tavsiye edilmesi amacıyla işlenebilir, link verilebilir, kısımlara ayrılabilir ve analiz edilebilir.

7.3. Yukarıdakilere ek olarak, VOISER, kişisel verilerinizi, yasaklanmış veya hukuka aykırı olan sahtecilik de dahil muhtemel faaliyetlerin önlenmesi, tespiti ve soruşturulması ile Şartlar'ın uygulanabilmesi (mesela, duruma göre, ücretsiz deneme süresine varsa diğer bir teklif ya da pazarlama kampanyasına ehil olduğunuza karar verebilmek gibi) amaçlarla da işleyebilir.

7.4 Seslendirme altyapısını geliştirmek, daha iyi bir hizmet kalitesi sunabilmek amacıyla yapılan seslendirme metinlerini işleyebilir.

8. İŞLEMENİN HUKUKİ DAYANAĞI NEDİR?

8.1. İşlenen kişisel verilerinizin çoğu, VOISER tarafından Şartlar'ın işletilebilmesi, mesela VOISER’in Hizmet'i ve işlevlerini sunabilmesi ve yönetebilmesi için gerekli olması sebebiyle işlenmektedir. VOISER’in, örneğin e-mail adresiniz ya da telefon numaranız gibi iletişim bilgilerinizi veya ödeme hizmet sağlayıcısından gelen verilerinizi işlemesi de bu duruma örnektir.

8.2. VOISER’in işlediği bir kısım kişisel veri, mesela VOISER’in bu veriyi işlemesindeki meşru menfaatinin, işlemenin kişiliğinize ve bütünlüğünüze olan etkisi ve yol açabileceği risklere daha ağır basması gibi, bir çıkarlar dengesine dayanılarak işlenmektedir. VOISER’in kişisel verilerinizi destek amaçlı (örn. genel destek talepleri) veya doğrudan pazarlama amaçları dışında belirli pazarlama amaçları ile işlemesine dair verileri üyeliğiniz sona erdikten sonra da saklaması bu duruma örnektir.

8.3. İşlemenin yasal dayanak olarak yalnızca rızanıza bağlı olarak yapılacağı ölçüde, gönüllü olarak bu rızayı verip vermemek Sizin seçiminize bağlıdır ve her zaman için vermiş olduğunuz rızayı kısmen veya tamamen geri alabilirsiniz. 

9. VERİ GÜVENLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜ

9.1. Kişisel verilerinizin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için çok önemlidir. Kişisel verilerinizi özellikle yetkisiz erişime veya ifşaya, kullanımına, değiştirilmesine, yok edilmesine ve kaybına karşı korumak üzere geliştirilmiş teknik, idari ve fiziki güvenlik önlemleri uygulamaktayız. Güvenlik prosedürlerimizi, ek önlemler almaya veya mevcut önlemleri teknik olarak yükseltmeye gerek olup olmadığını tespit etmek için, zaman zaman gözden geçiriyoruz. Bu noktada elimizden gelen tüm çabaya rağmen, tümüyle aşılmaz önlemlerin sayısı azdır, ve bu yüzden de Sizden Hizmet'te şüpheli faaliyetler fark etmeniz halinde bizi derhal haberdar etmenizi önemle rica ederiz.

10. VOISER KİMLERLE KİŞİSEL VERİLERİNİZİ PAYLAŞIR?

10.1. VOISER, Sizinle olan sözleşmesinin gereklerini veya hizmet sağlayıcılarına ve iş ortaklarına karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmek veya bu Gizlilik Politikası'nda belirtilen diğer amaçlar için, kişisel verilerinizi, iştirakleriyle, iş ortaklarıyla, hizmet sağlayıcılarıyla ve diğer üçüncü şahıslarla paylaşabilir. Örneğin bankanıza yanlış anlaşılmaları gidermek, uyumluluğumuzu göstermek ve benzeri durumlar için bilgi vermemiz gerekebilir.

10.2. VOISER ayrıca Siz'e özel reklam ve pazarlama iletileri yollamak, alakasız reklam veya diğer pazarlama iletilerinin gönderilmesinden kaçınmak, dijital pazarlamacılığımızın başarısını ölçmek veya diğer tanıtım amaçları için kişisel verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabilir. VOISER'in Google Analytics’te yeniden pazarlama özellikleri ve izlenim, ilgi alanı ve demografik raporlama araçlarını kullanarak Facebook veya Google gibi platformlarda özel hedef kite oluşturması ve belirli bir pazarlama yönteminin yeni özel bir müşteri veya bir dizi yeni müşteri kazandırdığına ilişkin Facebook ve Google gibi iş ortaklarımızı bilgilendirmemiz bu duruma örnektir.

10.3. VOISER, ayrıca, bizim adımıza kişisel veri işleyen IT sistem sağlayıcıları, müşteri servisleri ve iştirakleriyle de kişisel veri paylaşabilir. Eğer, VOISER adına veri işleyen bu şirketlerle kişisel veri paylaşılıyor ise, VOISER, kişisel verilerinizin yüksek seviyede güvenlik önlemleri altında korunması için, söz konusu üçüncü kişilerle veri işleme sözleşmeleri yapar. 

10.4. Kişisel veriler, yine, VOISER’in hukuki çıkarlarının korunması yönünden kanuni yükümlülüklerin veya resmi merci ve kurumların taleplerinin yerine getirilmesi için gerektiğinde ve sahtecilik ile diğer güvenlik ve teknik sorunların tespiti, izlenmesi ve önlenmesi amacıyla da paylaşılabilir.

10.5. Voiser,  altyapısının seslendirme işlemlerini gerçekleştirebilmesi ve hizmet kalitesini artırabilmesi için Kullanıcı tarafından gönderilen metinleri ara bağlantı kurulan operatör, Servis sağlayıcıları ve Veri merkezleri ile Kişisel verileri koruma kanununa uygun olarak, yurt içi ve yurt dışındaki ilgili kuruluşlara aktarabilir.

10.6. Eğer, kişisel verilerinizin Türkiye dışında bir ülkeye aktarılması ve orada tutulması söz konusu olur ise, özel güvenlik önlemleri alınır; söz konusu veri aktarımının Gizlilik Politikası ile başta Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olmak üzere yürürlükteki veri koruma mevzuatına uygunluğu temin edilir, mesela Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından uygun görülen veya tavsiye amacı ile ilan edilen veri koruma hükümlerini taşıyan sözleşmeler kapsamında hareket edilir. 

11.  GİZLİLİK POLİTİKASI'NDA DEĞİŞİKLİKLER

11.1. Bu Gizlilik Politikası'nda zaman zaman değişiklik yapılabilir. Eğer, VOISER, bu Gizlilik Politikası'nda esaslı değişiklikler yapacak olursa, değişiklik yürürlüğe girmeden önce e- mail veya Hizmet üzerinden konu hakkında Sizi bilgilendirecektir. Güncel Gizlilik Politikamız VOISER internet sitesinde de yayınlanacaktır. Herhangi bir değişikliğin Sizin onayınızı gerektirmesi halinde, VOISER tarafınızdan yeni bir onay talep edecektir. Veri işleme faaliyetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bu Gizlilik Politikası'nı sık sık gözden geçirmenizi öneririz.

12. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASINA İLİŞKİN HAKLARINIZ

12.1. Türkiye'de bulunuyorsanız, açık rızanızı geri alma hakkınıza ek olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

Erişim hakkı: Hakkınızda kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, ve işleniyorsa hakkınızda hangi kişisel verilerin hangi amaçlarla ve nasıl işlendiği konularında bilgi talep etme.·        

Düzeltme hakkı: Yanlış işlenen kişisel verilerin düzeltilmesini veya eksik işlenen verilerin tamamlanmasını talep etme.

Silme hakkı (unutulma hakkı): Gerekli şartların gerçekleşmesi halinde talebiniz üzerine veya resen kişisel verilerinizi silmekle yükümlüyüz.

İşlemenin sınırlandırılmasını talep etme hakkı: Talebiniz üzerine belirli şartlar dahilinde veri işleme faaliyetlerimizi sınırlandırmakla yükümlüyüz. Bu durumda, kişisel verileri yalnızca ilgili kanunlarda öngörülen amaçlarla sınırlı olarak işleyebiliriz.

Veri taşınabilirliği hakkı: Belirli şartlarda, erişimimiz bulunan kişisel verilerinizin yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve okunabilir bir formda Siz’e iletmemizi veya başka kişilere aktarmamızı talep edebilirsiniz.        

Verilerin işlenmesine itiraz hakkı: Belirli durumlarda, kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz edebilirsiniz. İtiraz etmeniz halinde kişisel verilerinizi işlemeyi durdurmamız gerekebilir. Kişisel verilerinizin pazarlama ve profilleme amaçları doğrultusunda kullanıldığı durumlar buna örnek verilebilir.

12.2. Yukarıdaki haklarınızın bazılarının ancak belirli durumlarda kullanılabileceği hususunu da bilginize sunarız. Mesela, veri taşınabilirliği hakkı, ancak, işlemenin bir sözleşmeye veya rızaya dayanması ve ayrıca işlemenin otomatik yöntemler kullanılarak yapılmış olması halinde mümkündür. Kişisel verilerinizin silinmesi ise verilerinizin meşru menfaat kapsamında veya rızanıza dayalı olarak işlendiği durumlarda yerine getirilebilir. VOISER’in kişisel verilerinizi ne şekilde işlediği konusunda sorularınız var ise, ya da yukarıdaki haklarınızdan bazılarını kullanmak veya bu hakların kapsamı hakkında daha fazla bilgi talep etmek istiyorsanız, bize aşağıdaki yollarla ulaşabilirsiniz:

E-mail adresimiz:  bilgi@voiser.net

Adresimiz: Flatofis, Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No: 78-98 Eyüpsultan/İstanbul

12.3. Kişisel verilerinizin VOISER tarafından doğrudan pazarlama amacı ile kullanılmasını istemiyorsanız, konu hakkında VOISER’e e-mail yolu ile bildirimde bulunabilirsiniz. Her bir bülten içerisinde de, daha fazla bülten almamanız için bülten listesinden çıkma seçeneğinizi kullanabileceğiniz tarafınıza bildirilecektir. Anlık bildirimler kapsamında web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden "Hesabım" bölümüne giderek "Yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak istemiyorum" seçeneğinden anlık bildirimleri de ayrıca kapatabilirsiniz.

12.4. Kişisel verilerinizin yürürlükteki kişisel veri koruma mevzuatına aykırı şekilde işlendiğini düşünüyorsanız, ilgili idari otoriteye şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Türkiye'de ikamet ediyorsanız veya çalışıyorsanız, ya da söz konusu kişisel veri mevzuatına aykırılık Türkiye'de gerçekleştiyse şikayetinizi Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na iletebilirsiniz.

Son güncellenme tarihi: 17.10.2023

Yüksek doğrulukta deşifreler yapın. İnsansı seslerle gerçekçi seslendirmeler yapın.

Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Çince, Japonca, Korece... Toplam 75+ dildeki 550'den fazla ses seçeneği ile metinlerinizi doğal, akıcı ve gerçekçi bir şekilde sese çevirin.

Hemen Ücretsiz Dene