Seslendirme

Yapay Zeka ile Uluslararası Kongrelerde Diller Arası Çeviri Artık Çok Kolay

Yapay Zeka ile Uluslararası Kongrelerde Diller Arası Çeviri Artık Çok Kolay

Yapay zeka destekli ses teknolojileri şirketi Voiser, 27-29 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness'da düzenlenen 3. Uluslararası Palyatif Bakım Kongresi'nde seslendirme ve deşifre özellikleri ile yer aldı. Voiser’ın ses ve video dosyalarını yazıya dönüştüren Deşifre hizmetinin otomatik altyazı oluşturma özelliği, konuşmaların hiçbir insan eli, müdahalesi ve kontrolü olmadan yabancı dillerden Türkçeye %99 doğrulukla altyazı olarak eş zamanlı çevrilmesini sağladı. Bu, uluslararası kongrelerdeki katılımcıların artık tercümanlara ihtiyaç duymadan konuşmaları kendi dillerinde dinleyebilecekleri anlamına geliyor.Voiser’ın deşifre teknolojisi, tercüman ihtiyacını ve diller arası çeviri zorluklarını ortadan kaldırarak kongre katılımcılarının dikkatleri dağılmadan konuşmaların içeriğine odaklanmalarını sağladı. Kongrede yabancı katılımcılar Voiser sayesinde dilin bir engel teşkil etmeyeceğini bilerek birçok dilde konuşmalarını yaptılar. Voiser'ın 75+ dilde ses ve video dosyalarını metne çeviren,129 dilde metni tercüme eden deşifre yetenekleri ,yalnızca dil engellerini ortadan kaldırmakla kalmadı, aynı zamanda etkinliğin erişilebilirliğini ve kapsayıcılığını da geliştirdi.

Voiser’ın gelişmiş ses teknolojisi sadece  doğru altyazı çevirileri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda etkileyici başka özelliklere de sahip. Bu özellikler arasında metinden sese seslendirme, sesten metne deşifre ve yeni özelliği Voiser ses klonlama yer alıyor. Ses klonlama Voiser'ın gerçek bir insanın sesine tıpatıp benzeyen dijital bir ses yaratabileceği anlamına geliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Klonlanmış Sesi

Voiser’ın ses klonlama özelliği, 3. Uluslararası Palyatif Bakım Kongresi'nde tarihi bir öneme sahip oldu. Yapay zeka ve makine öğrenmesi tekniklerini kullanan Voiser, Atatürk’ün ses kayıtlarını analiz ederek Mustafa Kemal Atatürk’ün sesini klonladı.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün sesi kongre boyunca yankılandı ve Atatürk’ün sesinden Cumhuriyetin 100. yıldönümünü kutlayan bir konuşma kongre katılımcılarına coşkuyla dinletildi.

Kongre’ye bizzat katılan Voiser Kurucu Ortağı Hafzullah Yıldırım: “Yaptığımız teknolojik atılımlar sadece uluslararası kongrelerdeki tercüme sorununu yeniden şekillendirmekle kalmıyor, aynı zamanda geçmiş sesler de dahil olmak üzere insan seslerini klonlayarak ölümsüzleştirilmesi tarih ve yenilik arasında bir bağ kurulmasına olanak sağlıyor.” dedi.

Yüksek doğrulukta deşifreler yapın. İnsansı seslerle gerçekçi seslendirmeler yapın.

Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Çince, Japonca, Korece... Toplam 75+ dildeki 550'den fazla ses seçeneği ile metinlerinizi doğal, akıcı ve gerçekçi bir şekilde sese çevirin.

Hemen Ücretsiz Dene